برانکو: بازیکنانم نتایج خوبی بدست آوردند و به شکلی زیبا سال را به پایان رساندند
یک رضایتمندی را به هواداران‌مان هدیه کردیم

برانکو: بازیکنانم نتایج خوبی بدست آوردند و به شکلی زیبا سال را به پایان رساندند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خوشحالم که آخرین بازی سال را با برد تمام کردیم. از هوادارانمان تشکر می‌کنم که حضور زیادی در این بازی داشتند و برای تمام ایرانی‌ها بهترین آرزوها را دارم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی موفق تیم فوتبال پرسپولیس بعد از برد یک بر صفر سرخپوشان برابر استقلال خوزستان اظهار داشت: خیلی خوشحال هستم که آخرین بازی امسال را با برد تمام کردیم. یک رضایتمندی را به هواداران‌مان هدیه کردیم. به بازیکنانم تبریک می‌گویم بابت اراده و خواستشان. آنها قدم بزرگی را برای هدف نهایی که قهرمانی است، برداشتند. احتمالا خودتان هم می دانید بازیکنان چه شرایطی دارند و چه انتظاری از آنها می‌رود.

وی افزود: می‌دانستیم بازی سختی با استقلال خوزستان داریم. این تیم برای برد آمده بود و می‌خواست به رده چهارم برسد تا شاید بتواند سهمیه آسیایی را بگیرد اما آنچه که مهم است این بود که ما با استحقاق پیروز شدیم. می‌توانستید متوجه شوید که خستگی بین بازیکنان ما بیشتر شده بود. اگر زودتر گل می‌زدیم شاید نتیجه بازی را بهتر تمام می‌کردیم. به هر حال بازی را تحت کنترل داشتیم و با استحقاق بردیم چون حریف هیچ شانسی ایجاد نکرد به جز شلوغی‌هایی که در ضربات ایستگاهی مقابل دروازه ما داشت.

سرمربی قرمزپوشان تصریح کرد: باز هم از بازیکنانم متشکرم بابت تلاش‌هایشان در سال جاری. بازیکنانم نتایج خوبی بدست آوردند. آنها به شکلی زیبا سال را به پایان رساندند. متاسفانه وقت زیادی برای جشن گرفتن نداریم چون یکشنبه به قطر می‌رویم تا یک بازی بسیار مهم را برگزار کنیم. برخلاف ما که هر چهار روز بازی داریم، الریان چهار روز پیش بازی داشته و عملا الریان ۱۰ روز برای استراحت و ریکاوری وقت دارد. باز هم از هوادارانمان تشکر می‌کنم که حضور زیادی در این بازی داشتند و برای تمام ایرانی‌ها بهترین آرزوها را دارم.

برانکو درباره احتمال برخورد استقلال خوزستان با تیمش در مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا و شناختش از الریان قطر، افزود: سرمربی الریان از بهترین بازیکنان دوره خودش بود و مدتی در لخویا هم مربیگری کرده بود. او یک روش هلندی و تهاجمی را به تیمش آموزش می‌دهد. وی در اسپانیا و انگلیس نتایج درخشانی گرفته است. با این حال با نهایت قدرت و خوش بینی به قطر می‌رویم اما درباره بخش اول سوالتان، اصلا به این مسئله فکر نکردم چون بازی به بازی پیش می‌رویم.

ایوانکوویچ درباره افت پرسپولیس در نیمه دوم گفت: قبول دارم در نیمه دوم مثل نیمه اول سطح بالایی نداشتیم. به نوعی خستگی و اهمیت بازی‌ها و فشار بازی‌ها در این زمینه موثر هستند. نتیجه فقط یک بر صفر شد و اگر فرصت‌هایمان را به گل تبدیل می‌کردیم، بخش پایانی بازی آرامش بیشتری داشت. دفاع ما خیلی خوب ظاهر شد و به جز ضربات ایستگاهی که حریف با تعداد زیاد روی دروازه ما بود، آنها فرصت دیگری نداشتند. گل دوم اگر زده می‌شد همه چیز را عوض می‌کرد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره اعتراض بازیکنان تیمش به داوری و کارت‌هایی که دریافت شد، گفت: بله مشکلات همیشه از کارت زرد ایجاد می‌شود. طبیعی است وقتی بازیکن عصبی می‌شود، عدم کنترل درصدش بالا می‌رود ولی من مایل به تفسیر داوری نیستم. اول باید پرسید چند درصد از کارت‌ها عادلانه بود؟ چون عصبیت‌ها را ما ایجاد نکردیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا به جوانان تیمش خصوصا نیمکت نشینان جوان تیمش سخت اعتماد می‌کند، عنوان کرد: من دوست دارم با مدرک این حرف را بزنید. محرمی، علیپور و طارمی بازی می‌کنند. مهدی طارمی مسن است؟ او هم جوان است. اگر بازیکن 24 ساله مسن است، ببخشید!

برانکو در واکنش به این سوال که منظور از جوانان کسانی مثل کرملاچعب و دیگران است، گفت: بله این بازیکن و طاهرخانی هم می‌توانند بازی کنند. اگر من تصمیم بگیرم، آنها بازی می‌کنند اما خواهشا اجازه دهید تا بگویم من هرروز سر تمرین هستم. این جنگ است و ما می‌خواهیم قهرمان شویم. اینجا میل و رغبت مطرح نیست. همه بازیکنان خود را محق می‌دانند که بازی کنند. علوان زاده را بازی دادم که 21 ساله است.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره رامین رضاییان و اینکه آیا نبود او تاثیری بر تیمش نمی‌گذارد، تصریح کرد: من می‌توانم بگویم به شما که عید نوروز مبارک! تا الان هم بدون ایشان بازی کردیم و الوحده، نفت تهران و استقلال خوزستان را بردیم. هرکس که نباشد هم ما مجبوریم کار بکنیم.

نظرات