غیاثی: پنالتی ماشین‌سازی درست نبود

غیاثی: پنالتی ماشین‌سازی درست نبود

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: پنالتی اعلام شده به سود ماشین‌سازی در بازی پرسپولیس درست نبود زیرا خطا بیرون از محوطه جریمه رخ داد.

سیدرضا غیاثی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد عملکرد محمدرضا فغانی داور بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی گفت:‌ در روزی که محمدرضا فغانی نیاز داشت کمک‌هایش او را بیشتر یاری کنند آنها چنین کاری نکردند امروز ناظر مالزیاییی AFC در وزرشگاه حضور داشت تا نحوه قضاوت فغانی را آنالیز کند و او را در الیت داوران آسیا قرار دهد.

وی ادامه داد: متأسفانه کمک داوران امروز بد کار کردند. کمک داور دوم ظهیری حداقل سه آفساید اشتباه اعلام کرد و کمک داور اول محمدرضا منصوری که یکی از بهترین کمک داوران جهان و ایران است به اشتباه به سود ماشین‌سازی پنالتی اعلام کرد. در حرکات آهسته تلویزیونی مشخص شد که کفش بازیکن ماشین‌سازی پشت محوطه جریمه از پایش بیرون آمده که نشانه خوبی برای این بود که خطای پنالتی بیرون از 18 قدم رخ داده است اما کمک داور فغانی را به سمت نقطه پنالتی هدایت کرد. اگر هم برخی بگویند بازیکن پرسپولیس با دست مهاجم ماشین‌سازی را هل داده باید بگویم در آن صحنه مهاجم پرسپولیس فشاری با دستش به بازیکن ماشین‌سازی وارد نکرد.

وی در مورد اخراج بازیکن ماشین‌سازی هم گفت: اخطار دومی که به بازیکن ماشین‌‌سازی داده به خاطر اعتراضش بود تا خطایش و اخراج او هم درست بود.

وی در مورد اینکه برانکو نسبت به کارت‌های زردی که به بازیکنان پرسپولیس داده شد معترض بود، گفت:‌ امروز روز خاصی برای فغانی بود و به هیچ وجه او نمی‌خواست که کارت‌های زرد بی‌مورد به بازیکنان بدهد زیرا می‌دانست در این صورت امتیاز از او کسر می‌شود. بنابراین به این گفته برانکو اعتقادی ندارم و کارت‌های زرد به بازیکنان پرسپولیس درست بود.

نظرات