تاج: تسهیلاتی برای جایگزینی سربازها برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفتیم

تاج: تسهیلاتی برای جایگزینی سربازها برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفتیم

مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران، در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان لیگ فوتبال ایران، به عنوان نماینده هیأت رئیسه گزارشی برای مجمع ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و به نقل از سازمان لیگ، تاج در مورد عملکرد سازمان لیگ گفت: یکی از کارهای مثبت سازمان لیگ ارائه برنامه یک ساله لیگ بود تا باشگاه‌های لیگ برتر از برنامه بازی‌های خود آگاهی داشته باشند و بتوانند برنامه‌ریزی‌های لازم را برای یک فصل انجام دهند.

تاج بیان کرد: اثرات جوانگرایی در لیگ به تدریج مشخص شده است و هم اکنون همه آنهایی که در ابتدا با این امر مشکل داشتند اذعان دارند که این کار به نفع لیگ بوده و در لیگ امسال بسیاری از بازیکنانی که تاثیرگذار بودند و گل به ثمر رساندند جوانان کم نام و نشانی بودند.

رئیس سازمان لیگ افزود: ما مراسم‌ها، افتتاحیه‌ها و اختتامیه‌های خوبی برگزار کردیم. همچنین  مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر در حضور میلیون‌ها بیننده انجام شد و این کار، شأن و منزلت خوبی پیدا کرد. همچنین مراسم برترین‌های لیگ برتر فوتبال را به بهترین شکل برگزار کردیم.

تاج ادامه داد: بحث سربازها مشکلات زیادی برای ما پیش آورد که همچنان لیگ ما را تهدید می‌کند. با شیب ملایمی این مشکلات را پشت سر گذاشتیم. هیات رئیسه سریعا تسهیلاتی برای جایگزینی سربازها خارج از زمان نقل و انتقالات برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تصویب کرد.

مهدی تاج در ادامه گفت: بحث بعدی ما مشکلات باشگاه‌ها است. از جمله مشکلاتی که در باشگاه‌های پرسپولیس، نفت تهران، تراکتورسازی و راه آهن وجود دارد که این کار را  برای ما سخت می‌کند که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

رئیس سازمان لیگ افزود: ما سقف بودجه برای تیم‌های لیگ‌های برتر و تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند  را 15 و 18 میلیارد اعلام کردیم.  همه باشگاه‌ها به جز دو باشگاه سقف بودجه را رعایت کردند. این عامل کمک کرد که از هزینه‌های سرسام آوری که بازیکنان از مدیران باشگاه‌ها درخواست می‌کردند کاسته شود.

تاج در ادامه تصریح کرد: امسال برای لیگ دسته اول نیز تقویم منظمی در نظر گرفتیم. بحث مالیات‌ها را هم دنبال کردیم و لوگوی جدیدی برای سازمان لیگ در نظر گرفتیم. در ضمن بلیت الکترونیک را مکانیزه کردیم که  این کار با تدبیر همکارانمان در سازمان لیگ انجام شد.

این مقام مسئول بیان کرد: قبلا ناظران برای ارائه گزارش مشکلاتی داشتند ولی هم اکنون با خرید لپ تاپ برای ناظران، تهیه گزارش‌ها اینترنتی شده و هم اکنون به صورت سیستماتیک انجام می‌شود. ضمنا سن ناظران را پایین آوردیم و ناظران بالای 65 سال را کنار گذاشتیم.

تاج در ادامه گفت: حق‌الزحمه سنوات قبل لیگ‌های مختلف داوران و ناظران را پرداخت کردیم. از جمله کارهای مثبت دیگر سازمان لیگ تهیه البسه یکسان و شکیل توسط اسپانسر برای عوامل اجرایی از جمله توپ جمع کن‌ها، امدادگران و غیره است که شکل زیبایی به برگزاری مسابقات داده است.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: در سمینارهای کمیته صیانت AFC شرکت کردیم و با سیاست‌های آنها پیش می‌رویم. از جمله کارهای دیگر سازمان لیگ، تهیه چارت تشکیلاتی سازمان لیگ و تولید و ارسال اخبار توسط سامانه 6090 است که تولید خبر توسط این سامانه در نیم فصل دوم به مراتب بهتر خواهد شد. تاج ادامه داد: یکی از مشکلات ما فوتبال گریزی و فوتبال ستیزی است که اگر راه حلی برای آن پیش بینی نشود مشکلات عدیده‌ای پیش خواهد آمد، ما همچنین با آکادمی ملی فوتبال و کمیته آموزش فدراسیون فوتبال برای ارتقای باشگاه‌ها، همکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

تاج در پایان گفت: از جمله کارهایی که قرار است در آینده انجام دهیم، بازنگری فنی و اجرایی مسابقات، ایجاد شورای حل اختلاف، انطباق هر چه بیشتر با استانداردهای AFC و هم سویی با سیستم انطباق TMSو DTMS  است.

نظرات