داور پنالتی پرسپولیس را ندید
نظر کارشناس داوری در دیدار پرسپولیس - صبا

داور پنالتی پرسپولیس را ندید

داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران گفت: محسن ترکی پنالتی پرسپولیس را در بازی با صبا ندید.

نوید مظفری در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت رضا کرمانشاهی در بازی استقلال و پیکان گفت: در نیمه اول این بازی اعتراض سیامک نعمتی بازیکن پیکان در دقیقه 28 به داور بی‌دلیل بود و هیچ خطایی روی او رخ نداد. گل پیکان در دقیقه 40 در شرایط سالم به ثمر رسید و گلزن پیکان هم بخاطر درآوردن پیراهنش کارت زرد را به درستی دریافت کرد. بقیه کارت زردهایی که داور در این بازی داد هم صحیح بود. البته اعتراض کاوه رضایی بازیکن استقلال به داور بی‌مورد بود.

مظفری با اشاره به قصور داوران چهارم در انجام وظایف خود در 4 هفته اخیر لیگ برتر گفت: در بازی استقلال و پیکان هم شاهد بودیم که داور چهارم به وظایفش به درستی عمل نکرد مثل سایر داوران چهارم در تمامی مسابقات زیرا منصوریان در هنگام یکی از تعویض‌های استقلال تقریبا کنار خط میانی زمین ایستاده بود و از محوطه جریمه خارج شده بود. 

وی با اشاره به گل تساوی استقلال گفت: گل مساوی استقلال در شرایط کاملا صحیح به ثمر رسید. 

داور بین المللی سابق فوتبال ایران در مورد نحوه قضاوت محسن ترکی در بازی پرسپولیس و صبای قم گفت: در نیمه اول مسابقه تمامی تصمیم‌های داوران صحیح بود فقط در یک صحنه که خطای هاشم بیک زاده روی بازیکن پرسپولیس اعلام شد صحیح نبود زیرا او خطایی انجام نداده بود. گل پرسپولیس هم کاملا درست بود و اینکه گفته می‌شود قیچی برگردان مهدی طارمی حرکت خطرناک بوده درست نیست و گل پرسپولیس در شرایط سالم به ثمر رسید.

مظفری تصریح کرد: در نیمه دوم در دقیقه 55 خروج دروازه بان پرسپولیس و مهار توپ صحیح بود و خطایی انجام نشد. در دقیقه 63 هم خطای هند قاسم دهنوی به درستی اعلام شد و داور هم کارت زردی به این بازیکن نشان نداد که تصمیمش درست بود زیرا هر خطای هندی کارت زرد ندارد.

وی با اشاره به صحنه‌های آخر مسابقه گفت: در دقیقه 78 خطا روی فرشاد احمدزاده در محوطه جریمه صبا پنالتی نبود اما در دقیقه 92 خطای بازیکن صبا روی بازیکن پرسپولیس یک خطای پنالتی بود که داور آن را ندید. اما خطایی که روی مسلمان قبل از این صحنه رخ داد پنالتی نبود.

نظرات