بهروان: تیم‌های لیگ برتری بدون ملی‌پوشان در جام حذفی شرکت می‌کنند

بهروان: تیم‌های لیگ برتری بدون ملی‌پوشان در جام حذفی شرکت می‌کنند

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اظهار داشت: تیم‌های لیگ برتری در مرحله اول و دوم جام حذفی بدون ملی‌پوشان خود در مسابقات شرکت می‌کنند.

غلامرضا بهروان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد برگزاری سوپر جام و جام شهدا گفت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم جام شهدا در روزهای 26 و 27 تیر ماه برگزار می‌شود و تیم‌ها بعد از 2 روز استراحت در روزهای 30 و 31 دیدارهای رده‌بندی و فینال را برگزار خواهند کرد. روز 29 تیر ماه هم سوپرجام بین 2 تیم ذوب‌آهن و استقلال خوزستان در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شود.

وی در مورد اینکه سازمان لیگ بدون داشتن رئیس مشکلی برای انجام کارها ندارد،‌گفت: در حال حاضر علی کاظمی سرپرست موقت سازمان لیگ هستند و ما هم زیر نظر ایشان کار می‌کنیم. برنامه‌ریزی‌های سازمان لیگ برای مسابقات یک ساله و 2 ساله است و هر بخش هم کار خودش را تحت مسئولیت کاظمی انجام می‌دهد و مشکلی نداریم.

بهروان در مورد اینکه برنامه‌های لیگ شانزدهم و تیم ملی هماهنگ شده است یا نه،‌گفت: بله 4 هفته ابتدای لیگ تا روز 22 مرداد ماه برگزار می‌شود و تیم ملی از روز 23 اردوی خود را آغاز می‌کند و در ایتالیا اردو می‌زند و 2 بازی دوستانه خواهد داشت. در روز 11 مرداد هم در تهران با قطر بازی می‌کنیم و سپس تیم ملی چین خواهد بود. سازمان لیگ برنامه‌های مسابقات را با کمیته تیم‌های ملی هماهنگ کرده است و باشگاه‌ها هم در فصل آماده‌سازی بازیکنان خود را در اختیار داشتند. پس از هفته چهارم هم روزهای فیفا را داریم که در این روزها ما مسابقات جام حذفی را گذاشته‌ایم و تیم‌های لیگ برتری توافق کردند بدون ملی‌پوشان خود در 2 مرحله اول جام حذفی که با تیم‌های رده پایین‌تر بازی دارند، مسابقه بدهند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد استفاده از اعداد متناظر در قرعه‌کشی گفت: ما مجبوریم از اعداد متناظر در قرعه‌کشی لیگ استفاده کنیم زیرا وقتی فقط ورزشگاه آزادی را 2 تیم استقلال و پرسپولیس دارند این 2 تیم باید یک هفته میهمان باشند و یک هفته میزبان. امکان ندارد که 2 تیم بتوانند همزمان در یک هفته میزبان یا میهمان باشند. در اصفهان و آذربایجان نیز همین شرایط را داریم. بنابراین همه اعداد را نمی‌توانیم در یک سبد قرعه‌کشی بریزیم. از سوی دیگر تهران 5 تیم در لیگ برتر دارد و باید با توجه به شرایط سخت‌افزاری برنامه‌ریزی‌های لیگ مشخص شود. اینکه در شهری مثل تهران هر هفته بازی برگزار شود.

بهروان تصریح کرد: استفاده از اعداد متناظر معنایش این نیست که زمان دیدارهای پرسپولیس و استقلال که همان دربی پایتخت است از قبل مشخص می‌شود. بلکه وقتی اعداد متناظر تعیین شد قرعه‌کشی تعیین می‌کند که این 2 تیم در چه زمانی با هم بازی کنند.

نظرات