پروین: حق با برانکو است، ملی‌پوشان اشتباه کردند به تمرین نرفتند

پروین: حق با برانکو است، ملی‌پوشان اشتباه کردند به تمرین نرفتند

علی پروین درباره جدال رسانه‌ای بین‌ کارلوس کی‌روش و برانکو حق را به سرمربی پرسپولیس داده و می‌گوید فدراسیون هم باید حق را به باشگاه‌ها بدهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در روزهای اخیر اختلاف کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران با برانکو سرمربی تیم پرسپولیس حواشی زیادی را در فوتبال ایران به وجود آورده است تا جایی که همه نگاه‌ها به این است که چه کسی حق را می‌گوید. کارشناسان و برخی از قدیمی‌های فوتبال کشورمان اظهارنظرهای مختلفی در این باره داشتند.

علی پروین کاپیتان اسبق تیم ملی و سرمربی سابق پرسپولیس در گفت‌وگو با فارس راجع به این مشکل به وجود آمده گفت‌وگویی را انجام داد که در زیر مصاحبه وی را می‌خوانید:

فارس:‌ از اختلاف کارلوس کی‌روش با برانکو خبر دارید؟

بله، متأسفانه شرایطی به وجود آمده که در فوتبال کشور این مسئله حاشیه‌ساز شده است. برانکو بازیکنان ملی‌پوش را می‌خواهد و کی‌روش اعلام کرده که آنها باید استراحت کنند و در اختیار تیم ملی باشند.

فارس: حق با کدام است؟

حق کاملا با برانکو است. چرا که او مربی تیم باشگاهی است و از اولویت‌های کار این است که با همه نفراتش کارش را در باشگاه شروع کند. باشگاه‌ها 30 یا 40 میلیارد هزینه می‌کنند پس برای چه این کار را انجام می‌دهند؟ آنها این مبلغ‌ها را پرداخت می‌کنند و بازیکن می‌گیرند تا با همه نفرات کارشان را آغاز کنند. یک مربی برای آنکه بتواند تیم قدرتمندی را داشته باشد باید با همه نفراتش کار بدنسازی و برنامه‌ریزی فنی‌اش را آغاز کند.

فارس: این روال از قدیم وجود داشته؟

بله، همیشه عرف است که با مربیان باشگاه‌ها پس از آنکه لیگ تمام می‌شود 10 الی 15 روز به بازیکنان استراحت داده و سپس در آستانه شروع لیگ جدید با همه نفرات کارشان را آغاز می‌کنند و به همین دلیل است که قویا تأکید می‌کنم که حق با برانکو است.

فارس: آقای پروین خبر دارید که برخی از ملی‌پوشان به دلیل دستور کی‌روش در تمرینات پرسپولیس شرکت نمی‌کردند؟

متأسفانه این کار خوبی نیست و به نظرم آنها اشتباه کردند. بازیکنان ملی‌پوشان از چه کسی پول می گیرند؟ از تیم ملی یا از باشگاه‌ها؟

فارس: از باشگاه‌ها.

پس چرا نباید در تمرینات تیم‌شان شرکت داشته باشند؟

فارس: پس تیم ملی که در اولویت است داستانش چه می شود؟

بله، تیم ملی در اولویت فوتبال هر کشور قرار دارد اما فراموش نکنید که تیم‌های ملی قدرتمند هستند که بازیکنان و نفرات آماده و سرحالی در باشگاه‌ها داشته باشند. وقتی پرسپولیس قوی باشد راحت‌تر می‌تواند به تیم ملی بازیکنان سرحال و قبراق بدهد.

فارس:‌نقش فدراسیون چه خواهد بود؟

به نظر من فدراسیون هم بدون ملاحظه‌کاری باید حق را به برانکو و باشگاه‌ها بدهد. آنها تا 40 میلیارد هزینه می‌کنند و اگر قرار باشد که ستاره‌های خود را نداشته باشند این هزینه‌ها به چه دردی می‌خورد.

فارس: بدون ملی‌پوش می‌توان برای لیگ آماده شد؟

خیر، شما ببینید پرسپولیس الان تا هفت بازیکن ملی‌پوش دارد. بدون این هفت بازیکن پرسپولیس چگونه می‌تواند وارد اردو شود و تمریناتش را زیر نظر برانکو پیگیری کند؟ مگر می‌شود؟ به نظر من این کار شدنی نیست.

فارس: نظرتان درباره یارگیری پرسپولیس برای فصل جاری چیست؟

به نظر من در یارگیری عملکرد خوبی داشته است و موفق بوده است. علاوه بر پرسپولیس تیم‌های استقلال، تراکتورسازی و سپاهان نیز نفرات خوبی را جذب کردند.

فارس: پیش‌بینی‌تان از لیگ شانزدهم چیست؟

بیشتر تیم‌ها در یارگیری عملکرد خوبی داشتند و به همین دلیل من احساس می کنم که رقابت خوبی را در لیگ شاهد خواهیم بود.

فارس: اما خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس در چند پست به بازیکن نیاز دارد. نظر شما چیست؟

من چنین نظری ندارم. فراموش نکنید که ترافیک بازیکن در پست‌ها نمی‌تواند کمک‌حال تیم پرسپولیس باشد. طبق تجربه‌ام که سال‌ها روی نیمکت مربیگری داشته‌ام باید اعتراف کنم که همیشه یک تیم فوتبال از روی نیمکتش لطمه می‌خورد. وقتی تعداد بازیکنان زیاد باشد غرها و نق‌نق‌ها از همین جا شروع می شود و تیم لطمه می‌بیند و الان پرسپولیس به اندازه کافی بازیکن دارد.

فارس: وضعیت استقلال با منصوریان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

خب منصوریان در چند سال گذشته عملکرد خوبی داشته و موفق بوده است. امیدوارم امسال نیز کارنامه خوبی از خود بر جای بگذارد.

فارس: به نظر می رسد به استقلال نیز خوشبین هستید؟

یک موضوع را نباید فراموش کنیم. هر زمان که استقلال و پرسپولیس قوی باشند ما شاهد لیگ قدرتمند و تیم ملی قدرتمندی خواهیم بود.اگر این دو تیم قوی باشند تیم ملی هم شرایط ایده‌آلی خواهد داشت.

فارس: صحبتی با هواداران پرسپولیس دارید؟

بله از آنها می‌خواهم مثل فصل گذشته که تا‌ آخرین لحظه تیم‌شان را حمایت کردند امسال نیز حامی پرسپولیس باشند.

فارس: به عنوان یکی از قدیمی‌های پرسپولیس امسال لیگ برای این تیم مهم خواهد بود یا آسیا؟

به نظر من امسال باید پرسپولیس اولویت اولش را روی آسیا بگذارد بعد به قهرمانی در لیگ فکر کند. این تیم نفرات خوبی دارد که می‌تواند امسال در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشد.

نظرات