تاج: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ موفق به کسب امتیاز کامل شدند

تاج: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ موفق به کسب امتیاز کامل شدند

نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ موفق به کسب امتیاز کامل شده است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و به نقل از سازمان لیگ، مهدی تاج گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه رسمی 93 اعلام کرد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ موفق به کسب امتیاز کامل در ارتباط با مدارک ارسالی مورد نیاز کسب سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های 2015 و 2016 از جمله  سیستم صدور مجوز حرفه‌ای، استانداردهای فنی، سلامت از صیانت لیگ، سازماندهی لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور، باشگاه‌ها و استادیوم‌ها شده است.

این مقام مسوول افزود: با توجه به رتبه بندی استاندارهای فنی که 70 درصد مربوط به عملکرد باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و 30 در صد مربوط به نتایج تیم‌های ملی کشور های آسیایی در مسابقات رسمی است، کشورمان با کسب 80/794 امتیاز در رتبه سوم آسیا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کره جنوبی با 866/ 94 امتیاز در رتبه اول، عربستان با 268/ 88 امتیاز در رتبه دوم، ژاپن با 107/ 77  امتیاز در رتبه چهارم رده‌بندی فدراسیون‌ها بر اساس استاندارهای فنی قرار گرفته‌اند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تعداد سهمیه‌های کشورها در مسابقات لیگ قهرمانان در سال‌های 2015 و 2016 در جلسه کمیته مسابقات AFC در نوامبر 2014 به کمیته اجرایی جهت تایید و تصویب نهایی ارسال می‌شود.

نظرات