پرسپولیس با شکست صدرنشین و کسب سه امتیاز، حقانیت خود را به اثبات رساند
پرسپولیس 2 - استقلال خوزستان صفر

پرسپولیس با شکست صدرنشین و کسب سه امتیاز، حقانیت خود را به اثبات رساند

دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال خوزستان از هفته هفدم مسابقات لیگ برتر فوتبال با نتیجه دو بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان پایتخت در هفته هفدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) از ساعت 16:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم استقلال خوزستان، صدرنشین این رقابت‌ها رفتند و توانستند با شکست تیم صدرنشین لیگ و کسب سه امتیاز، حقانیت خود را به اثبات برسانند.

گل‌های این دیدار توسط امید عالیشاه و مهدی طارمی به ثمر رسید.

ترکیب پرسپولیس:

ایمان صادقی، محسن بنگر (کاپیتان)، لوکا ماریچ، محمد انصاری، رامین رضائیان، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، احمد نوراللهی، امید عالیشاه و مهدی طارمی.

تیم پرسپولیس در این دیدار با لباس‌های قرمز و تیم استقلال خوزستان با لباس‌های آبی در زمین حضور یافتند.

طبق اعلام باشگاه پرسپولیس، طبقه دوم ورزشگاه آزادی برای حضور هواداران، رایگان اعلام شد و تماشاگران نیز از ساعاتی پیش از آغاز بازی در ورزشگاه حضور پیدا کردند.

این بازی با قضاوت احمد صالحی آغاز شد.

دو تیم بازی حساب شده و منطقی را در دستور کار قرار دادند و سعی در حفظ توپ و میدان داشتند.

در دقیقه 6 مهدی طارمی قصد عبور از مدافع حریف را داشت که در یک صحنه مشکوک به پنالتی متوقف شد و داور ضربه کاشته اعلام کرد. ارسال ضربه کاشته با ضربه سر امید عالیشاه همراه شد که دروازه بان آبی پوشان به سختی آن را مهار کرد و توپ در یک رفت و برگشت توسط بازیکن پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 12، رامین رضائیان پس از توپ خوب مسلمان صاحب موقعیت شد که توپ او پس از برخورد با مدافع استقلال به کرنر رفت.

در دقیقه 13 شوت محکم رامین رضائیان از راه دور در دستان گلر آبی‌پوشان قرار گرفت.

در دقیقه 15 مهدی طارمی بار دیگر پشت محوطه جریمه حریف متوقف شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت.

در دقیقه 16 ارسال احمد نوراللهی از سمت چپ روی دروازه حریف و ضربه سر رضائیان، توپ روی پای بنگر فرود آمد اما امید عالیشاه قبل از رسیدن توپ به پای بنگر، اولین گل پرسپولیس را با ضربه سر وارد دروازه استقلال خوزستان کرد.

در دقیقه 22 شوت از راه دور احمد نواللهی به تیر عمودی دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد و ورزشگاه را به وجد آورد.

پرسپولیس که از ابتدا هجومی ظاهر شده بود بارها دروازه میهمان خود را با جدیت تهدید کرد و حاکم مطلق توپ و میدان تا این دقایق است.

در دقیقه 24 هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفت.

پرسپولیس در شرایطی که یک ضد حمله را تدارک می‌دید، بازیکن قرمزپوش با خطای بازیکن آّبی پوش متوقف شد و بازیکن میهمان از داور کارت زرد دریافت کرد.

استقبال خوب هواداران در ورزشگاه آزادی، انرژی بازیکنان پرسپولیس را دو چندان کرده و آنها با تمام توان کار خود را ادامه می‌دهند.

در دقیقه 32 محسن مسلمان قصد یک ضد حمله را داشت که بازیکن حریف توپ را با شیرجه با دست گرفت و داور پس از اعلام ضربه خطا یک کارت زرد به بازیکن آب پوش نشان داد.

در دقیقه 36 بازیکن استقلال روی طارمی خطا کرد و یک ضربه کاشته از سمت راست برای پرسپولیس اعلام شد و ضربه مسلمان توسط مدافعان حریف مهار گردید.

بازیکنان تیم استقلال خوزستان که از ابتدا بسیار خشن و فیزیکی بازی را دنبال می‌کردند، برای کم کردن سرعت بازی، خطاهای مستمری را انجام می‌دادند.

در دقیقه 39 شوت محکم محسن مسلمان از پشت محوطه جریمه طی دو ضرب از سوی گلر آبی پوشان مهار شد.

پرسپولیس در آخرین دقایق نیمه اول هم دست بردار نبود و حملاتی را تدارک می‌دید و تیم استقلال خوزستان نیز برای رهایی از حملات سرخپوشان سعی داشت بازی را به جلو ببرد.

داور برای نیمه اول یک دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.

در آخرین لحظات نیمه اول، تیم میهمان یک موقعیت خطرناک را روی دروازه میزبان خلق کرد که با تیزهوشی مدافعان و دروازه‌بان پرسپولیس، مهار شد.

این دیدار در 45 دقیقه نیمه اول با نتیجه بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

نیمه دوم را تیم آبی پوش آغاز کرد.

در دقیقه 49 بازیکنان پرسپولیس روی یک ضد حمله، مهدی طارمی را صاحب توپ کردند و طارمی با فرار از تله آفساید با دروازه بان استقلال خوزستان تک به تک شد و با یک ضربه فنی، دیدنی و زیبا دومین گل پرسپولیس را وارد دروازه میهمان کرد و پرسپولیس را با دو گل پیش انداخت.

در این دقایق، پرسپولیس برای گل‌های بیشتر و استقلال برای جبران گل‌های خورده، بازی پر سرعتی را در دستور کار قرار دادند.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس و عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان از کنار زمین نکات لازم را لحظه به لحظه به بازیکنان خود منتقل می کردند.

در دقیقه 58 آبی پوشان یک خطر جدی را روی دروازه سرخپوشان خلق کردند که بار دیگر با تیزهوشی مدافعان، توپ مهار شد.

در دقیقه 61 بازیکنان تیم استقلال روی ارسال از نقطه کرنر از جناح راست، توپ را به بازیکن خارجی خود رساندند و ضربه سر این بازیکن از روی دروازه صادقی گذشت.

در دقیقه 63 در یک رفت و برگشت، شوت محکم و دیدنی فرشاد احمدزاده از پشت محوطه جریمه حریف، از کنار دروازه به بیرون رفت.

تیم استقلال خوزستان در این دقایق که چیزی برای از دست دادن ندارد، به جلو آمده و قصد گلزنی کرده اند و تیم پرسپولیس هم با حفظ نبض بازی ضد حملاتی را تدارک می بینند.

در دقیقه 68 ارسال از جناح چپ برای آبی پوشان روی دروازه سرخپوشان انجام شد و ضربه سر بازیکن استقلال از روی دروازه ایمان صادقی به بیرون رفت.

استقلال خوزستان در دقیقه 70 دست به تعویض زد.

بلندگوی ورزشگاه تعداد تماشاگران را حدود 40 هزار نفر اعلام کرد.

در دقیقه 74، آبی پوشان از جناح راست یک ضربه کاشته را بدست آوردند و ارسال این ضربه روی سر بازیکن استقلال فرود آمد و پس از آن، توپ روی تور بیرون دروازه فرود آمده و به بیرون رفت.

استقلال خوزستان در دقیقه 80 از جناح راست صاحب یک ضربه کاشته شد و ارسال آنها با یک ضربه سر نه چندان خوب از کنار دروازه صادقی گذشت.

تیم میهمان یک تعویض دیگر انجام داد و پس از آن نیز رضا خالقی فر به جای احمد نوراللهی برای پرسپولیس به میدان رفت.

بازیکنان پرسپولیس از جناح چپ یک ضربه کاشته بدست آوردند و برای حفظ توپ و زمین با پاسکاری به کار خود ادامه دادند.

در دقیقه 86 امید عالیشاه جای خود را به علی علیپور داد.

پرسپولیس در آخرین دقایق بازی به حفظ توپ در کناره های زمین روی آورد.

در دقیقه 90 سرخپوشان پشت محوطه جریمه میهمان چندین پاسکاری برای زدن ضربه به سمت دروازه میهمان را داشتند که در نهایت توپ بی دقت احمدزاده با اختلاف از روی دروازه به بیرون رفت.

داور برای نیمه دوم چهار دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.

در دقیقه 91 مهرداد کفشگری به جای محسن مسلمان وارد زمین شد.

شوت رامین رضائیان در دقیقه 93 با اختلاف از روی دروازه آبی پوشان گذشت.

برانکو از سوی هواداران مورد تشویق فراوان قرار گرفت.

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس واستقلال خوزستان در پایان با نتیجه دو بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

 ادامه دارد...

نظرات