صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم جام حذفی

صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم جام حذفی

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری برابر راه آهن به مرحله یک چهارم جام حذفی صعود کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان از آغاز بازی، هجومی، حساب شده و منطقی ظاهر شدند. شوت مایکل اومانا در دقیقه 4 از پشت محوطه جریمه راه آهن، از کنار تیر عمودی دروازه عبور کرد.

دو تیم تا دقیقه 10 در میانه زمین بازی متعادلی را در دستور کار قرار دادند. پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شد.

پنالتی پرسپولیس را پیام صادقیان در دستان وحید طالب لو زد و در برگشت نیز توپ را به بدن او کوبید.

در این دقایق، راه آهن بازی دفاعی و بسته‌ای را در میانه زمین در دستور کار قرار داد و نیم نگاهی هم به ضد حملات داشت. پرسپولیس هم برای باز کردن فضاهای لازم برای نفود خود با پاس های کوتاه در جناحین زمین بازی را در اختیار داشت.

مایکل اومانا بار دیگر اقدام به شوتزنی کرد و ضربه محکم و سرضرب او در وسط دروازه در دستان وحید طالب لو قرار گرفت.

حمید استیلی در دقیقه 18 به دلیل مصدومیت ابراهیم کریمی، میلاد محمدی را به جای او به زمین فرستاد.

در دقیقه 28 محمد نوری با پاس نوروزی در محوطه جریمه راه آهن، موقعیت مناسبی را به دست آورد که ضربه او پس از اصابت به پای مدافع حریف از آن منطقه دور شد.

تیم راه آهن در آخرین دقایق نیمه نخست که به دفاع مطلق برابر سرخپوشان روی آورده بود در دقیقه 40 روی ارسال از سمت چپ و ضربه سر بازیکن تعویضی خود میلاد محمدی به گل برتری دست یافت.

داور یک دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت. گل محمد نوری از سوی داور مردود اعلام شد چون داور قبل از آن خطای محسن بنگر را در محوطه جریمه راه آهن اعلام کرده بود. این دیدار در پایان نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود راه آهن به پایان رسید.

سرخپوشان نیمه دوم را با کرنر در زمین راه آهن آغاز کردند و ارسال هادی نوروزی به تیر دوم و ضربه سر محمد نوری گل تساوی پرسپولیس به ثمر رسید.

دو تیم از 15 دقیقه دوم از نیمه دوم بازی هجومی و خوبی را به نمایش گذاشتند و هر لحظه روی دروازه یکدیگر موقعیت ایجاد می‌کردند.

درخشان در دقیقه 70 مهرداد کفشگری را به جای رضا حقیقی به زمین فرستاد.

حمید استیلی هم در دقیقه 71 بهادر عبدی را به جای محمد آبشک وارد زمین کرد.

در همین موقع ضربه کاشته راه آهن از روی دروازه سوشا به بیرون رفت.

وحید طالب‌لو پس از یک برخورد با محسن بنگر، دقایقی روی زمین افتاد و مورد مداوا قرار گرفت.

در این دقایق، بازی متعادلی از دو تیم شاهد بودیم. البرز حاجی پور برای نیمه دوم، دو دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت و دو تیم در پایان 90 دقیقه وقت قانونی و وقت‌های اضافه به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

البرز حاجی پور برای نیمه دوم، دو دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت و دو تیم در پایان 90 دقیقه وقت قانونی و وقت‌های اضافه به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

داوران این مسابقه در پایان 90 دقیقه وقت‌ قانونی بازی، در کنار خط میانه زمین با حضور کاپیتان‌های دو تیم برای انتخاب زمین و توپ گرد هم آمدند.

تیم پرسپولیس در ضلع جنوبی زمین و تیم راه آهن در ضلع شمالی زمین قرار گرفتند و سرخپوشان آغازگر بازی شدند.

حفظ توپ و بازی در میانه زمین در دستور کار دو تیم قرار گرفت و وقت اول اضافه با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

حمید درخشان در دومین وقت اضافه، مهدی طارمی را به جای پیام صادقیان وارد زمین کرد.

بهترین موقعیت پرسپولیس در دقیقه 110 روی دروازه راه آهن خلق شد که در چند رفت و برگشت ضربه مهدی طارمی پس از برخورد با مدافع حریف از کنار تیر دروازه به بیرون رفت.

هادی نوروزی به دلیل مصدومیت در دقیقه 111 جای خود را به شهاب زاهدی داد.

تیم‌های پرسپولیس و راه آهن پس از تساوی در پایان 90 دقیقه بازی، در دو پانزده دقیقه وقت اضافه نیز به تساوی یک بر یک رضایت دادند و کار به ضربات پنالتی کشید.

دیدار دو تیم در پایان وقت قانونی و دو وقت 15 دقیقه‌ای به تساوی رسید و دو تیم برای ضربات پنالتی آماده می‌شوند.

تیم فوتبال پرسپولیس در ضربات پنالتی به برتری رسید و در پایان با نتیجه 5 بر 2 راهی مرحله یک چهارم جام حذفی شد.

اومانا اولین پنالتی را خلاف جهت طالب لو به گل تبدیل کرد. رامین رضائیان چیپ زد و گل شد. سوشا خلاف جهت دومین گل پرسپولیس را زیر طاق دروازه راه آهن زد. ضربه بهادر عبدی را سوشا گرفت. مهرداد کفشگری ضربه خود را گل کرد. علیپور بازیکن راه آهن ضربه خود را زد و سوشا آن را مهار کرد و آخرین ضربه پنالتی توسط مهدی طارمی و به شکل چیپ وارد دروازه راه آهن شد و بدین تریب پرسپولیس در نهایت با نتیجه 5 بر 2 به برتری رسید و به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات راه یافت.

نظرات