احمدزاده: قهرمانی پرسپولیس رفتن به تیم ملی و ترانسفر شدن به اروپا را در برنامه دارم
شرط و شروط نداشتم، منتظر جواب پرسپولیس به باشگاه‌های یونانی و پرتغالی بودم

احمدزاده: قهرمانی پرسپولیس رفتن به تیم ملی و ترانسفر شدن به اروپا را در برنامه دارم

هافبک جوان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دلیل وقفه برای حضور در تمرینات، معلوم شدن وضعیت پیشنهادهای اروپایی از سوی باشگاه بود. من برای پرسپولیس شرط نگذاشته‌ام و می‌خواهیم امسال مدعی قهرمانی باشیم.

فرشاد احمدزاده در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: برای پرسپولیس شرط نگذاشتم چون قرارداد داشتم و از حضور در تیم بزرگ پرسپولیس خوشحال هستم. چند تیم پرطرفدار در ایران داریم و پرسپولیس در میان آنها اولین است و بازیکنان بزرگی داشته و دارد. من دو سال خیلی خوب در تراکتورسازی تبریز داشتم و امیدوارم همان تجربه را در پرسپولیس داشته باشم.

وی درباره اینکه در پرسپولیس جدا از مسائل فنی، کنار آمدن با فشار پیراهن و افکار عمومی مهم است، ادامه داد: خوشبختانه در تراکتورسازی تجربه خوبی از این جهت کسب کردم. به حضور در یک محیط پرفشار عادت دارم. جو ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز بسیار سنگین بود، البته ورزشگاه آزادی هم جو خاص خودش را دارد و همه دوست دارند آنجا بازی کنند. به هر حال تمام تلاش خودم را می‌کنم تا بتوانم روند خودم را حفظ کنم و بازیکن موثری برای تیم باشم.

هافبک جوان سرخپوشان درباره ارزیابی خود از شرایط پرسپولیس نسبت به گذشته خاطرنشان کرد: وقتی در پرسپولیس بودم فقط سه بازی کردم. اکثر اوقات در فهرست 18 نفره قرار نمی‌گرفتم و شرایط بد بود. همین مساله باعث شد تا زودتر به سربازی بروم و خوشبختانه در تراکتورسازی به روزهای اوج خودم برگشتم و حالا هم به خانه خودم پرسپولیس بازگشته‌ام.

وی درباره اهداف خود پس از حضور در پرسپولیس تصریح کرد: طبعا اولین هدف همان خواسته همه فوتبالیست‌ها است، اینکه بتوانم به تیم ملی راه پیدا کنم. پس از آن، در کنار اینکه به امید خدا پرسپولیس موفق بود، می‌خواهم به اروپا ترانسفر بشوم و بتوانم فوتبالم را آنجا دنبال کنم. شخصا امید زیادی به این فصل دارم تا با این کادر فنی بتوانیم، مدعی قهرمانی باشیم و انشاءا... هواداران هم پشت ما خواهند بود و من هم از بعدازظهر امروز در تمرین حاضر خواهم شد.

از احمدزاده می پرسیم اگر در آینده با پیشنهاد میلیون دلاری یک تیم عربی و پیشنهاد 200، 300 هزار دلاری یک تیم اروپایی روبرو شود، کدامیک را انتخاب خواهد کرد، افزود: طبعا بازی در اروپا را انتخاب می‌کنم چون در 30 سالگی هم می‌شود در لیگ‌های عربی بازی کرد. البته من در همین مقطع نیز هر دو پیشنهاد را داشتم. در اروپا از لیگ یونان و هم از لیگ پرتغال سراغ من آمده بودند اما چون قرارداد داشتم باید باشگاه‌ها با هم به توافق برسند که این توافق انجام نشد و من الان در خدمت پرسپولیس هستم.

او درباره اینکه وقفه حضورش در کنار سرخپوشان باعث نگرانی هواداران شد و شائبه‌هایی را درباره درخواست مالی وی ایجاد کرد، گفت: من برای پرسپولیس شرط نداشتم چون قرارداد داشتم با 10 میلیون تومان هم باید بازی می‌کردم. می‌خواهم دو سال خوب در پرسپولیس داشته باشم و به امید خدا خواسته هواداران را برآورده کنیم. این وقفه هم به خاطر این بود که تکلیف پیشنهادهای اروپایی بین باشگاه‌ها معلوم شود. هواداران هم محبت زیادی داشتند که امیدوارم جبران کنم.

احمدزاده در پاسخ به این سوال که اگر مثل فصل قبل بازیساز باشد، می‌تواند همان عملکرد را در پرسپولیس هم ارائه کند، خاطرنشان کرد: من هر جایی که آقای برانکو بگوید بازی می‌کنم. در تراکتورسازی گوش راست و گوش چپ هم بودم اما بیشتر در پست هافبک طراح بازی کردم. برای اجرای خواسته‌های سرمربی در هر یک از این پست‌ها مشکل ندارم. البته در پرسپولیس بازیکنان بزرگی حضور دارند و باید خیلی تلاش کرد اما الان هر تیمی سراغ جوان‌ها رفته جواب گرفته است. نفت و ذوب آهن یک نمونه هستند و جوان‌ها در پرسپولیس هم جواب داده‌اند و من هم می‌خواهم آنچه در توان دارم را برای کمک به تیم ارائه کنم.

نظرات