گسترش فولاد تبریز 2 – پرسپولیس 1
پرسپولیس با ترکیب متفاوت در هفته 29 لیگ برتر فوتبال

گسترش فولاد تبریز 2 – پرسپولیس 1

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز از هفته بیست و نهم مسابقات لیگ برتر فوتبال با نتیجه دو بر یک به سود میزبان به پایان رسید.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان در هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ حرفه‌ای فوتبال از ساعت 18 امروز یکشنبه بیستم اردیبهشت ماه 1394 در دیدار برگشت برابر گسترش فولاد تبریز در ورزشگاه اختصاصی میزبان، با نتیجه دو بر یک، سه امتیاز این بازی را به حریف واگذار کردند.

ترکیب پرسپولیس:

سوشا مکانی، بابک حاتمی، مایکل اومانا، رضا خالقی‌فر، مهدی جعفرپور، احمد نورالهی (از دقیقه 67 افشین اسماعیل‌زاده)، میلاد کمندانی، فرناندو گابریل، نوروزی، دغاغله از ابتدای نیمه دوم محمد عباس‌زاده (از دقیقه 74 تادو) و علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب گسترش فولاد تبریز:

داود نوشی‌صوفیانی، امید نظامی‌پور، لئوناردو پیمنتا (از دقیقه 83 علیرضا نقی‌زاده)، میثم نقی‌زاده، مرتضی اسدی، جابر انصاری، باتیستا، محمدامین درویشی (از دقیقه 66 یوسف سیدی)، سیدمحسن حسینی، محمد ابراهیمی و مصطفی اکرامی.

سرمربی: فراز کمالوند

تیم فوتبال پرسپولیس به جهت حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و فشردگی تمرینات و مسابقات و همچنین بی تاثیر بودن شرایط در جدول رده بندی با ترکیبی متفاوت به میدان رفت.

در دقیقه اول مسابقه بازیکنان گسترش فولاد تبریز حمله تند و تیزی را روی دروازه پرسپولیس ترتیب دادند که شوت محمد ابراهیمی از کنار دروازه سوشا مکان به بیرون رفت.

در دقیقه 11 هم ابراهیمی یک بار دیگر شانس خود را از راه دور امتحان کرد که بازهم ضربه شوت وی با فاصله کمی از دروازه سرخ‌پوشان به خارج رفت.

در ادامه ضربه پیمنتا با شیرجه زیبای سوشا به کرنر رفت. تبریزی‌ها در دقیقه 13 مزد حملات خود را گرفتند و در این دقیقه جابر انصاری توانست از روی توپی که از سمت راست توسط پیمنتا برایش سانتر شد با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کند تا بازی یک بر صفر به سود میزبان شود.

بازهم بازیکنان گسترش فولاد حمله کردند تا اینکه در دقیقه 25 شوت میثم نقی‌زاده از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت؛ به نظر می‌رسد شوت‌های از راه دور یکی از تاکتیک‌های فراز کمالوند در این مسابقه است.

در این مسابقه برانکو به دلیل مصدومیت بنگر و غیبت نورمحمدی تغییراتی را در خط دفاعی تیمش ایجاد کرده بود، به این ترتیب که اومانا و حاتمی مدافعان وسط پرسپولیس هستند و خالقی‌فر در سمت راست و جعفرپور هم سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس بازی می‌کردند.

نیمه دوم:

بازی پایاپایی در جریان بود که در دقیقه 50 بازهم جابر انصاری توانست دروازه پرسپولیس را باز کند و نتیجه بازی 2 بر صفر به سود گسترش فولاد تبریز شد. این بار هم جابر انصاری روی کرنر ارسالی پیمنتا از جناح راست با ضربه سر از روی خط شش قدم برای دومین بار دروازه سوشا را باز کرد.

در ادامه و در دقیقه 53 ضربه میلاد کمندانی از بالای دروازه گسترش فولاد تبریز به بیرون رفت.

در ادامه مسابقه و تا دقیقه 75 پرسپولیسی‌ها حملات نصفه و نیمه‌ای را روی دروازه گسترش فولاد ایجاد کردند، اما در طرف مقابل شاگردان کمالوند ضدحملات خطرناکی را روی دروازه پرسپولیس ترتیب می‌دادند.

تا دقیقه 88 پرسپولیس چند سانتر روی دروازه گسترش فولاد تبریز انجام داد که تقریباً تمام آنها بی فایده بود؛ در ادامه داور مسابقه در صحنه‌ای که روی هادی نوروزی در محوطه جریمه خطا شد پنالتی اعلام کرد که ژوزه تادو در دقیقه 89 توانست دروازه گسترش فولاد را باز کند تا نتیجه دو بر یک شود.

احمد صالحی داور این مسابقه، به مرتضی اسدی از گسترش فولاد تبریز و مهدی جعفرپور از پرسپولیس کارت زرد نشان داد. با این نتیجه گسترش فولاد تبریز 31 امتیازی و پرسپولیس 33 امتیازی شدند. با این نتیجه ماندن این تیم تبریزی در لیگ برتر قطعی شد و بازیکنان این تیم در پایان مسابقه سجده شکر بجا آوردند.

نظرات