بیرانوند نامزد کسب عنوان بهترین مهار تاریخ لیگ قهرمانان آسیا شد
از سوی AFC؛

بیرانوند نامزد کسب عنوان بهترین مهار تاریخ لیگ قهرمانان آسیا شد

دروازه‌بان پرسپولیس نامزد کسب عنوان بهترین مهار تاریخ لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، پایگاه خبری کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه‌ترین نظرسنجی خود از مخاطبانش خواسته که بهترین مهار دروازه‌بان‌ها در تاریخ لیگ قهرمانان را انتخاب کنند.

مهار دیدنی علیرضا بیرانوند مقابل السد در نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل 2018، در بین 5 مهار برتر در این گزارش قرار گرفته است.

سایت AFC در توضیح آن صحنه نوشته است: در روزی که ورزشگاه آزادی بار دیگر ظرفیت 100 هزار نفری خود را تکمیل می‌دید، پرسپولیس در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سال 2018 میزبان السد بود. حساسیت بازی و نزدیک شدن به 5 دقیقه پایانی بازی فضای ورزشگاه را سنگین‌تر کرده بود و فقط یک گل کافی بود تا تیم قطری به فینال صعود کند.

ارسال دقیق وو یونگ، به ژاوی رسید و او در موقعیتی عالی ضربه سر خود را روانه دروازه کرد اما بیرانوندِ فوق‌العاده با مهاری دیدنی توپ را به کرنر فرستاد. تماشاگران هیجان توام با آرامشی را تجربه کردند و چند دقیقه بعد پرسپولیس به فینال صعود کرده بود.

علاوه بر بیرانوند، سیدحسین حسینی نیز از ایران در این بخش بخاطر مهارش مقابل الدحیل در فصل 2019 نامزد کسب بهترین مهار شده است. کوون سون تائه (کاشیما آنتلرز)، آنته کوویچ (وسترن سیدنی) و اوگنی گالکویچ (آدلاید یونایتد) دیگر دروازه‌بان‌های نامزد بهترین مهار تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستند. 

هواداران می‌توانند از طریق لینک زیر به مهار علیرضا بیرانوند رای دهند.

https://www.the-afc.com/competitions/afc-champions-league/latest/news/5-of-the-best-saves

نظرات