بیرانوند نامزد بهترین ستاره آسیایی تاریخ جام جهانی

بیرانوند نامزد بهترین ستاره آسیایی تاریخ جام جهانی

علیرضا بیرانوند از سوی AFC نامزد کسب عنوان بهترین ستاره آسیایی در تاریخ جام‌های جهانی شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، پایگاه خبری کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی ۵ ستاره آسیایی در رقابتهای جام جهانی پرداخته و نوشته است: در طول سال‌های گذشته، تعدادی از بازیکنان آسیایی در جام جهانی عملکرد خوبی داشته‌ و لحظه‌های درخشانی را ثبت کرده‌اند که در قصه فوتبالی قاره ماندگار شده است.

با تعویق بازی‌های انتخابی جام جهانی تا چند ماه، ساعت‌مان را به عقب برده‌ایم تا موفقیت ۵ ستاره آسیایی که در صحنه جهانی بیش از بقیه درخشیده‌اند را مرور کنیم.

در پایان گزارش می‌توانید با رای دادن به گزینه مورد علاقه خود به ما بگویید که از نظرتان کدام بازیکن بهترین ستاره آسیایی در تاریخ جام‌های جهانی بوده است. بعد از پایان مهلت رای‌گیری، برنده از طریق نظر تیمی از کارشناسان ما و همچنین با در نظر گرفتن رای مخاطبان انتخاب خواهد شد.

در ادامه این گزارش ۵ بازیکن یعنی پارک جی سونگ، سامی الجابر، تیم کیهیل، کیسوکه هوندا و علیرضا بیرانوند به عنوان نامزدهای دریافت این عنوان معرفی شده‌اند.

در معرفی بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس آمده است: درست است که تیم کارلوس کی‌روش نتوانست از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند اما خیلی سخت است که بتوان گفت حضور تیم ملی در آن جام موفقیت‌آمیز نبود. به همان اندازه سخت است که بتوان ادعا کرد، در آن بازی‌ها علیرضا بیرانوند ستاره ایران نبود.

دروازه‌بان پرسپولیس در بازی اول که با برد ۱-۰ مقابل مراکش همراه شد درخشید و در شکست نزدیک ۱-۰ مقابل اسپانیا هم نمایشی عالی با چندین مهار خوب داشت.

در بازی بعد و در شرایطی که پرتغال با یک گل پیش بود، ایران مرتکب خطای پنالتی شد و این فرصت را در اختیار کریستیانو رونالدو قرار داد تا صعود تیمش را قطعی کند. در لحظه‌ای که بیرانوند بعدتر از آن به عنوان مهمترین صحنه زندگی‌اش یاد کرد، دروازه‌بان ایران به سمت چپ خود پرید و پنالتی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ را گرفت تا شانس صعود تیمش را زنده نگه دارد.

در دقایق پایانی آن بازی، کریم انصاری‌فرد از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند و کمی پس از آن مهدی طارمی یک موقعیت استثنایی را برای برد و رسیدن به نخستین صعود ایران از مرحله گروهی جام جهانی از دست داد تا بازی ۱-۱ تمام شود. ایران از روسیه برگشت ولی این بیرانوند بود که خود را به همه جهان ثابت کرد.

گفتنی است؛ سایر بازیکنان تاثیرگذار ایران ‌در جام‌های جهانی؛ مهدی مهدوی‌کیا، علی دایی و حمید استیلی بودند.

نظرات