اسطوره ایرانی مورد علاقه خود در لیگ قهرمانان آسیا را انتخاب کنید
نظرسنجی AFC از مخاطبانش

اسطوره ایرانی مورد علاقه خود در لیگ قهرمانان آسیا را انتخاب کنید

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی پنج اسطوره ایرانی لیگ قهرمانان آسیا پرداخته و از مخاطبان خود خواسته از بین این پنج نفر، بازیکن مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، AFC در ابتدای گزارش خود نوشته است: در حالی که تیم‌های ایرانی هنوز موفق به فتح لیگ قهرمانان نشده‌اند، در چند مقطع تا نزدیکی کسب آن پیش رفته‌اند و در صحنه فوتبال باشگاهی آسیا چند ستاره ایرانی عملکرد درخشانی داشته‌اند.

 

سیدجلال حسینی

حضور در لیگ قهرمانان آسیا: ۵۸ بار

اسطوره فوتبال ایران با بیش از صد بازی ملی برای کشورش. او نخستین بار زمانی در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت که با سایپا در سال ۲۰۰۸ به مرحله یک چهارم نهایی رسید و بعد از آن هم با تیم‌های سپاهان و نفت تهران هم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. با این حال بیشترین حضور حسینی در لیگ قهرمانان با پیراهن و بازوبند کاپیتانی پرسپولیس بوده که تیمش را در  نخستین حضور در نیمه نهایی در سال ۲۰۱۷ و پس از آن نخستین حضور در فینال در سال ۲۰۱۸ رهبری کرد.

در فصلی که برای قرمزها تبدیل به خاطره‌ای به یادماندنی شد، حسینی گل پیروزی بخش تیمش را در لحظات پایانی دیدار با الجزیره به ثمر رساند و در مرحله بعد نیز با زدن اولین گل پایه‌گذار بازگشت تاریخی تیمش در بازی مقابل الدحیل و صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود. پرسپولیس بعد از آن با شکست السد به فینال رسید و حسینی کاپیتان تیمش در دو بازی رفت و برگشت بود اما شکست دو بر صفر مقابل کاشیما آنتلرز باعث شد پرسپولیس نتواند اولین قهرمان ایرانی لیگ قهرمانان آسیا لقب گیرد.

در ادامه گزارش، از مهدی رحمتی، فرهاد مجیدی، قاسم حدادی‌فر و احسان حاج صفی به عنوان دیگر ستاره‌های لیگ قهرمانان یاد و از مخاطبان خواسته شده در یک نظرسنجی بازیکن ایرانی محبوب خود در این رقابت‌ها را انتخاب کنند.

هواداران برای شرکت در این نظرسنجی می‌توانند به این آدرس مراجعه کنند:

https://www.the-afc.com/competitions/afc-champions-league/latest/news/acl-legends-ir-iran

نظرات