بیانیه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به اتفاقات اخیر

بیانیه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به اتفاقات اخیر

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به اتفاقات اخیر، بیانیه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است:

با عنایت به مصاحبه آقای محمدحسن انصاری فرد در برنامه زنده تلویزیونی و اعلام استعفا از سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس، ضروری می‌داند توجه ایشان را به نکات زیر معطوف دارد؛

1) در شهریور ماه سال جاری با تصویب هیات مدیره و با اعلام اینکه از همه شرایط و وضعیت باشگاه مطلع هستید، قبول مسئولیت کردید و اظهار داشتید همه راهکارهای لازم  برای پیشبرد امور را در اختیار دارید. این در حالی است که در شش ماه گذشته در مصاحبه‌ها فقط به مشکلات موجود و پیش رو پرداخته‌ و به وعده‌های مکرر، اکتفا کرده‌اید. همه این موارد نیز در راستای فرافکنی و مظلوم نمایی بوده است.

2) در هیات مدیره همه باشگاه‌ها و شرکت‌ها بحث‌های چالشی وجود دارد که لازمه ارتقا کیفی و بالا بردن سطح بهره‌وری است و محلی برای بیان نظرات و اقناع دیگران است. همانطور که مذاکرات انتصاب و تفویض اختیار در این جلسات صورت می‌پذیرد در صورت بروز مشکل یا تمایل به استعفا، باز هم باید در جلسات داخلی مطرح و به نتیجه گیری منتج شود نه اینکه به جای پاسخگویی به سوالات مطروحه، به طور مکرر در رسانه‌ها حاضر شده و با بیان دلایل غیر مستند و غیر واقعی باعث تحریک احساسات هواداران شده و در پشت آنها پناه بگیرید.

3) جناب آقای انصاری فرد ضرورت داشته و دارد در جلسه هیات مدیره حاضر شده و جوابگوی تعهدات و سوالاتی باشید که بخشی از آن عبارتند از:

الف) در نیم فصل راساً نسبت به جذب بازیکنان خارجی اقدام نموده و علاوه بر کتمان جزئیات مدت و رقم قراردادها به توصیه‌های هیات مدیره مبنی بر توجه به سوابق برخی بازیکنان توجهی نکردید که منجر به ترک تیم توسط بازیکن در شرایط حساس شد.

ب) برخی از فرصت‌های تبلیغاتی و درآمدزایی با قول و قرار شفاهی واگذار شد. صحبت از قرارداد که پیش آمد، شرایط غیرقابل قبولی مطرح شد که اصلا قابل پذیرش نبود. در مقابل، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردید و در نتیجه، کسب و جذب درآمدهای پایدار در حوزه اقتصادی باشگاه را به زیان‌های انباشته تبدیل نمودید.

ج) قراردادهایی با برخی حامیان مالی منعقد کردید که تا امروز هیات مدیره از جزئیات آن بی خبر است و فرصت‌های خوب درآمدزایی از دست رفته، که جبران آن در باقی مانده فصل بسیار سخت است و این مغایر وعده‌های شماست.

د) استقراض از اشخاص حقیقی و حقوقی و ارائه چک های تضمین (که غیرقانونی است) و ایجاد تعهدات در سر رسیدهایی که امکان تأدیه وجه وجود ندارد را جایگزین تحصیل درآمدهای پایدار، مشخص و پاک نمودید. در حالی که این مورد در حوزه اختیارات قانونی و مشروع مدیرعامل نبوده است. نمونه‌های بیشتری را می توان مثال زد اما به همین بسنده کرده و منتظریم در جلسه کارشناسی، پاسخ‌ها را دریافت کنیم.

بدیهی است تاکیدهای هیات مدیره جهت پیشبرد بهتر امور در چارچوب قوانین و مقررات جاری بوده و است.

و اما سخنی با پیشکسوتان گرامی و هواداران دلسوز و وفادار خانواده بزرگ پرسپولیس:

1) به صراحت عرض می‌کنیم که هیچ یک از اعضای هیات مدیره باشگاه در هیچ زمانی و به هیچ عنوان سخنی علیه پیشکسوتان و هواداران عزیز نداشته و شایعات منتشر شده ناشی از رفتار و حرکات ناجوانمردانه برخی از افراد سودجو بوده است و اصلا صحت نداشته و به شدت تکذیب می‌‌شود. بدیهی است بیان کنندگان و نشردهندگان اینگونه تهمت‌ها در مراجع قضایی باید پاسخگوی رفتار و گفتار غیرواقعی خود و خدشه دار نمودن اخلاق حرفه‌ای باشند.

2) تغییرات محدود در بدنه باشگاه بنا به صلاح و منفعت باشگاه ضروری بوده، شایسته بود مدیرعامل به جای اینکه خط قرمز خود را حضور یک فرد خاص بداند، همچون اعضای هیات مدیره، صرفه و صلاح باشگاه و هواداران را خط قرمز خود می‌دانست.

3) باشگاه پرسپولیس همیشه بزرگ بوده و بزرگ خواهد ماند و راه خود را خواهد رفت، همه کسانی که مسئولیت دارند با تمام وجود برای حفظ آرامش و بهبود وضعیت کوشا بوده و هستند.

 با استعانت از الطاف خداوند متعال و حمایت پیشکسوتان و هواداران دلسوز، وفادار و همیشه حاضر، این باشگاه مشکلات را مرتفع و پرسپولیس قهرمان به سوی کسب جام‌های متعدد ادامه مسیر خواهد داد.

4) انتظار می‌رود با حفظ آرامش، اخبار صحیح و به روز را از کلیه مجاری اطلاع رسانی رسمی باشگاه شامل سایت، اپلیکیشن و صفحه اینستاگرام باشگاه تعقیب کرده و اطمینان داشته باشید پرسپولیس از بحران‌ها و چالش های پیش رو به سلامت عبور خواهد کرد و به یاری خدا،  با هم جشن‌های قهرمانی را تکرار می‌کنیم.

نظرات