یک گل اشتباه و یک اخراجی در نیمه‌اول
کارشناسان از اشتباهات داور ازبک می‌گویند

یک گل اشتباه و یک اخراجی در نیمه‌اول

یک گل اشتباه و یک اخراجی در نیمه اول محصول اشتباهات داور ازبکستانی بود که در شکست پرسپولیس نقشی غیرقابل انکار داشت. در این ‌بازی داور در حالی با دو اشتباه خود نتیجه بازی را به نوعی به نفع الدحیل تغییر داد که سرخ ها در فصل گذشته به شدت از اشتباهات داوری در لیگ قهرمانان آسیب دیده بودند. اشتباهاتی که منجر به حذف سرخ‌ها در مرحله گروهی شده بود.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، پرسپولیس به قول گل محمدی شروع بدی داشت و تمرکز لازم را نداشت اما همین شروع بد، همین نداشتن تمرکز و همین گل زودهنگامی که تیم را بهم ریخت، ریشه در اشتباه داور نیز داشت‌. این را ما نمی‌گوییم بلکه کارشناسان داوری می‌گویند.

حیدر سلیمانی‌ کارشناس داوری در گفت و گو با تسنیم گفته:

داور اشتباه کرد، گل مانژوکیچ خطا بود و هافبک الدحیل باید اخراج می‌شد.

سلیمانی می‌گوید: در دقیقه پنج و زمانی که مانژوکیچ روی نادری خطا کرد داور به اشتباه دستور به ادامه بازی داد اما رها کردن بازی همچون بازی با ژاپن نیز کاری غیرحرفه‌ای از سوی برخی بازیکنان بود. او گفته:

در دقیقه 41 بازیکن الدحیل روی ترابی خطای شدید انجام داد و باید با کارت قرمز جریمه می‌شد اما در دقیقه 60 روی علیپور پنالتی نشد.

نوید مظفری دیگر کارشناس خبره داوری هم گفته: گل اول تیم قطری در دقیقه ششم در حالی به ثمر رسید که روی مدافع پرسپولیس خطا شد  و به همین دلیل این بازیکن تیم قطری به توپ رسید.

نظرات