کارنامه درخشان گل محمدی در لیگ قهرمانان با طعم غلبه بر الدحیل
کسب عنوان بهترین تیم مرحله گروهی آسیا، بدون باخت

کارنامه درخشان گل محمدی در لیگ قهرمانان با طعم غلبه بر الدحیل

یحیی گل محمدی در حالی با پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا بازگشته که همراه با ذوب آهن توانسته بود تیم‌ الدحیل (لخویا) را شکست دهد و تیمش عناوین برتر لیگ قهرمانان در پایان مرحله گروهی را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل محمدی علاوه بر کسب دو عنوان قهرمانی در فوتبال باشگاهی ایران و کسب سهمیه آسیا با سه تیم مختلف  و پیروزی‌های مکرر مقابل سرخابی‌ها و دیگر مدعیان در لیگ و جام‌حذفی در لیگ قهرمانان آسیا و در  فصل 2016 که سرمربی ذوب آهن بود کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشت.

تیم گل محمدی با چهار برد، دو تساوی، بدون باخت و کسب 14 امتیاز مقتدرانه به دور بعد راه یافت و عناوینی چون تیم‌ بدون باخت، کسب بیشترین امتیاز و کمترین گل خورده در بین تیم‌های شرق و غرب قاره و بهترین خط دفاعی غرب آسیا را در بین تیم‌های حاضر در مرحله گروهی به خود اختصاص داد.

عملکرد درخشان گل محمدی و ذوب آهن در آن فصل در حالی رقم‌خورد که سپاهان دیگر نماینده ایران در این رقابت‌ها در دور گروهی حذف شد، هر چند تراکتور مجوز صعود به مرحله حذفی را به دست آورد.

شاگردان گل محمدی در آن رقابت‌ها تیم لخویا که به الدحیل تغیبر نام داد را هم شکست دادند. بازی رفت دو تیم در دوحه با برتری یک بر صفر ذوب‌آهن خاتمه یافت و دیدار برگشت با تساوی بدون گل همراه بود. این تیم با اقتدار حریفان را از سر راه برداشت اما در مرحله یک هشتم نهایی با قبول شکست مقابل العین حذف شد. نگاهی داشته‌ایم‌ به عناوینی که گل‌محمدی و تیمش در پایان مرحله گروهی فصل ۲۰۱۶ لیگ قهرمانان به خود اختصاص داده بودند.

مرحله گروهی _ ذوب آهن

_بیشترین امتیاز بین تمام تیم‌ها

شرق و غرب قاره

(14 امتیاز)

_بیشترین گل زده در تیم های غرب آسیا

(12 گل)

_بهترین خط دفاع در شرق و غرب آسیا

(2 گل خورده، مشترک با لخویا که به الدحیل تغییر نام داد)

تیم بدون باخت (مشترک با لوکوموتیو تاشکند)

بهترین تفاضل گل در غرب قاره (+10)

نظرات