تنها شکست الدحیل در لیگ ستارگان در آخرین بازی
طوفان سرخ ورزشگاه آزادی، آخرین خاطره حریف از پرسپولیس

تنها شکست الدحیل در لیگ ستارگان در آخرین بازی

تیم فوتبال پرسپولیس در اولین بازی خود از گروه سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا 2020 برابر تیمی قرار می‌گیرد که هر چند در تمام طول این فصل در صدر جدول لیگ فوتبال قطر (لیگ ستارگان) بود، اما در آخرین بازی خود شکست خورد.

بدنبال هفتمین قهرمانی در نه فصل اخیر

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، الدحیل صدرنشین کنونی لیگ ستارگان قطر، روز سه‌شنبه از پرسپولیس میزبانی می‌کند. در فوتبال قطر شاید برای فوتبالدوستان ایرانی، تیم السد، تیمی با اعتبار و قهرمانی‌های بیشتر تلقی شود. حضور بازیکنی مثل ژاوی در این تیم دلیل این امر  بود، اما در سال‌های گذشته، الدحیل  به عنوان قدرت اول فوتبال قطر شناخته شده است. آنها از سال 2010 تاکنون در 9 دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قهرمانی را از آن خود کرده  و به نظر می‌رسد در فصل جاری رقابت‌ها برای هفتمین بار در یک دهه اخیر بتوانند به مقام  قهرمانی برسند.

آنها پس از دو قهرمانی پیاپی، در فصل گذشته، قهرمانی را به السد دادند و در فصل جاری، در صدد باز پس گیری عنوان خود هستند.

حدود یک سال قبل وقتی انتقال مهدی بن عطیه از یوونتوس به این باشگاه قطعی شد، وی در کنفرانس خبری اعلام کرده بود: «جاه طلبی الدحیل باعث شد تا این تیم را انتخاب کند. البته او قبل از آن نبود که ببیند قبل از هنرنمایی داوران آسیایی در بازی‌های پرسپولیس، جاه طلبی سرخپوشان ایران با 13 تا 14 بازیکن با جاه طلبی تیم هایی مانند السد و الدحیل چه کرده بود.»

سه برد سرخ ها در شش جدال با الدحیل

دو تیم پرسپولیس و الدحیل تاکنون 6 بار روبروی یکدیگر قرار گرفته‌اند که حاصل آن 3 پیروزی برای پرسپولیس و 2 پیروزی برای نماینده قطر بوده است. البته الدحیل از سال 2017 در جریان تحولات در فوتبال قطر از ترکیب دو تیم لخویا و الجیش تشکیل و به این نام خوانده شد در حالی که شاکله اصلی آن همان باشگاه لخویا بود. خود لخویا هم تا قبل از سال 2009 با نام الشرطه دوحه شناسایی می شد.

وقتی مقاومت الدحیل با سه گل سرخ ها درهم شکست

آخرین مصاف دو تیم به 26 شهریور سال 1397 در ورزشگاه آزادی و مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2018 بر می‌گردد که با پیروزی 3 بر یک سرخپوشان به پایان رسید تا در مجموع دو بازی به پیروزی 3 بر 2 دست پیدا کنند.

در آن بازی ابتدا الدحیل با گل کریم بودیاف به گل دست پیدا کرد. بازیکنی که حالا به مهره اصلی در خط دفاع الدحیل بدل شده است.

به نظر می‌رسید کار برای پرسپولیس که از جذب بازیکن محروم بود، تمام شده باشد پرسپولیس حالا باید 3 گل می‌زد تا در مجموع دو دیدار صعود کنیم. با این وجود سرخپوشان در نیمه دوم از پوستی که به دور خود تنیده بودند خارج شدند و طوفان سرخ آسیا وزیدن گرفت. آن جا که دیگر نگرانی در چهره و نگاه برانکو هم موج می‌زد، هواداران تیم را به طغیان وادار کردند.

ابتدا این سید جلال حسینی بود که با گل دقیقه 57 بازی را به تساوی کشید و پس از آن فشار بی‌امان هواداران پرسپولیس و سرخپوشان به ویژه از ناحیه رسن، منشا، عالیشاه و علیپور باعث شد سلطان البریک مدافع چپ این تیم در دقیقه 76 روی ضربه بشار رسن، دروازه خودی را باز کند. بازی در مجموع رفت و برگشت دو بر دو شده بود ولی هنوز این الدحیل بود که به نیمه نهایی می‌رفت.

الدحیل در گرداب سرخ و هیاهوی آزادی گیج و منگ دریافت گل دوم بود که گادوین منشا گل سوم را زد و حالا پرسپولیس به نیمه نهایی رفته بود. برای دومین سال پیاپی، کاری که سال‌ها بود حتی قهرمان‌های لیگ قهرمانان موفق به انجامش نشده بودند.

حریفی که صدرنشین است

و اما الدحیل این بار در حالی برابر پرسپولیس قرار می‌گیرد که در لیگ ستارگان با 33 امتیاز از 14 بازی در صدر جدول بازی‌ها قرار دارد.

تنها شکست آنها در این رقابت‌ها به روز 12 بهمن باز می‌گردد که با آرایش 1 – 3 – 2 – 4 برابر نزدیک‌ترین رقیب خود الریان قرار گرفتند و این بازی را با نتیجه یک بر صفر واگذار کردند تا فاصله 5 امتیازی با تیم دوم یعنی همین الریان به دو امتیاز کاهش یابد.

فوتبال را روی کاغذ بازی نمی‌کنند ولی به نظر می‌رسد در شرایط کنونی به رغم انجام بازی در قطر، الدحیل باید بیشتر از پرسپولیس نگران بازی سه شنبه پیش رو باشد. به ویژه که می‌داند بازی در ورزشگاه آزادی و در حضور  هواداران پرتعداد  پرسپولیس را هم پیش رو دارد.

نظرات