حسین قدوسی: نکونام باید پاسخگوی ادعایش علیه پرسپولیس و ارکان فوتبال باشد
کارشناسان داوری هم پنالتی‌ها را تایید کردند، دیگر از کنار جوسازی‌ها نمی‌گذریم

حسین قدوسی: نکونام باید پاسخگوی ادعایش علیه پرسپولیس و ارکان فوتبال باشد

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس با توجه به اظهارات آقای جواد نکونام در شبکه ورزش شکایت خود از ایشان را به کمیته انضباطی ارایه خواهد کرد و منتظر واکنش این کمیته می‌ماند.

حسین قدوسی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: آقای نکونام را از سرمایه‌های فوتبال ایران می‌دانیم ولی متاسفانه ایشان برخلاف اظهار نظر و اتفاق نظر کارشناسان داوری مبنی بر تصمیم درست داور در اعلام پنالتی به نفع پرسپولیس در دیدار با ماشین سازی و فولاد اعلام این دو پنالتی به نفع پرسپولیس را نادرست خوانده و در ادامه عنوان کردند که باید به یکسری چیزها شک کرد.

وی افزود: این ادعای ایشان اتهام و ابهام وارد کردن به ارکان فوتبال، جامعه داوری و باشگاه پرسپولیس است و باید پاسخگوی آن باشند .

قدوسی تصریح کرد: همانطور که مدیریت باشگاه در مصاحبه اخیر خود تاکید کرده به اطلاع می‌رساند در یکسال گذشته و در پی قهرمانی‌های متوالی افرادی به عنوان مدیر، مربی و بازیکن اتهاماتی پوچ و واهی و دقیقا بر خلاف حقایق موجود را به پرسپولیس وارد کرده و با طرح ادعاهایی چون «مهندسی نتایج به نفع پرسپولیس» و یا اتهام «حمایت از پرسپولیس» سعی در توجیه ناکامی‌های خود و سنگین کردن جو علیه پرسپولیس و تحت فشار قرار دادن متولیان فوتبال داشته‌اند. متاسفانه به رغم اینکه این اظهارات، اتهام وارد کردن به برگزار کنندگان مسابقات و ارکان فوتبال کشور هم بوده شاهد هیچ برخوردی نبوده‌ایم که جای تاسف دارد و خود بیانگر آن است که پرسپولیس تا چه حد از هر حمایتی بی بهره است. از جمله این که سنگین‌ترین اتهام‌زنی‌ها هم با برخوردی همراه نبوده در حالی که چهره‌ای چون لیونل مسی به واسطه اتهام مهندسی نتایج به نفع برزیل سه ماه محروم شد.

باشگاه پرسپولیس که با موجی از جوسازی‌ها مواجه شده و از سویی بسیاری از اتفاقات به ضرر آن رقم خورده نمی‌تواند تماشاگر این وضعیت باشد. طبق مستندات، در فصول گذشته و فصل جاری نه تنها حمایتی از پرسپولیس نشده بلکه طبق حقایق غیر قابل انکار و نظرات کارشناسی از برنامه‌ریزی مسابقات، اشتباهات داوری، مکانیزم متفاوت بلیط فروشی و احکام سخت گیرانه و سنگین کمیته انضباطی در قبال پرسپولیس و در موارد مشابه با ملاطفت و چشم پوشی در قبال برخی تیم‌ها بشدت متضرر هم شده‌ایم.

خواسته هواداران هم این است که باشگاه نسبت به اتهاماتی که به پرسپولیس وارد می‌شود واکنش نشان داده و در صورت نیاز اقدام به طرح شکایت و دفاع از حق و حقوق باشگاه نماید چرا که این اتهام زنی‌ها ادامه دارد و هیچ برخوردی هم با آنها نمی‌شود و سیاست مدیریت جدید هم این نیست که این همه هجمه علیه پرسپولیس را تماشا کرده و شاهد سنگین شدن جو علیه تیمی باشد که مورد کم لطفی‌های بسیار زیادی واقع شده و به همین دلیل هم به شدت متضرر شده است. همانطور که پیش از این نیز هم بارها گفته‌ایم هیچ چیزی بیش از برقراری عدالت و وحدت رویه در قضاوت‌ها، چه در زمین و چه در ارکان قضایی فوتبال و برنامه ریزی مسابقات نمی‌خواهیم و به بیش از این نیازی هم نداریم.

نظرات