بدرود آقای دیپلمات فوتبالیست، بدرود بزرگمرد پرافتخار

بدرود آقای دیپلمات فوتبالیست، بدرود بزرگمرد پرافتخار

روابط عمومی باشگاه پرسپولیس پیامی را به یاد زنده نام جعفر کاشانی و به مناسبت چهلمین روز در گذشت وی منتشر کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در متن این پیام آمده است؛
_چهل روز پیش جلسه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با مدیریت جدید یک غایب بزرگ داشت. رییس نبود، او بعد از اتمام یکی دو جلسه قبلی هم به انصاری فرد گفته بود :حالم خوش نیست. عمل جراحی هم داشته ام که برای ملاقات آمدید ، اما احساس می کنم کشش لازم را ندارم. اینجا باشگاه بزرگی است و مسوولیت من در هیات مدیره سنگین. احساس می کنم نمی توانم در همه جلسات و کارها باشم و این خوب نیست. به زودی و وقتی کارهای تان کمی پیش رفت و جا افتادید از این مسوولیت کناره گیری می کنم . البته در هر حالت می دانید دغدغه من چیست. (اخلاق و فرهنگ و تبدیل شدن باشگاه به یک باشگاه تمام عیار و واگذاری صحیح آن به بخش خصوصی و جلوگیری از انحلال دانشگاه و خودکفایی مالی باشگاه، تکریم پیشکسوتان و هواداران، احداث موزه و... )

_صبح حدود چهل روز پیش ناگهان خبر درگذشت جعفرخان کاشانی اول در باشگاه و بعد در رسانه ها و جامعه پیچید و این یعنی یکی دیگر از بانیان بنیانگذاری پرسپولیس پرکشید و رفت. یعنی پرواز یکی دیگر از شاهینی هایی که شاهین آنها را و آنها پرسپولیسی را ساختند و سنگ بنای آن را گذاشتند که محبوب ترین و مردمی ترین تیم آسیا شد. حدود چهل روز پیش کاپیتان جنتلمن رفت، دفاع آخر مستحکمی که در دربی های حماسی سرخ ها که با بردهای 4 و ‌‌‌‌6 گله همراه بود آخرین سد نفوذ ناپذیر خط دفاعی بود اما هرگز اخلاق را در رقابت با رقیب دیرینه فدای نتیجه نکرد و به همین دلیل از احترام بالایی نزد همه استقلالی ها برخوردار بود.
_
چهل روز پیش قصه آقای دیپلمات به سر رسید اما آرمان ها و خواسته هایش نه. بزرگمردی که آرزوهایش را باید روی سر در فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس نوشت و قاب کرد. اسطوره ای پرافتخار که هرگز یادش نمی رفت بگوید پرسپولیس باید همانطور که پرطرفدارترین است از هر نظر بویژه ساختار هم بهترین باشد و از استادیوم اختصاصی گرفته تا بهترین امکانات برخوردار شود و باشگاهی باشد که سهام آن را مردم در دست داشته‌باشند نه دولت.

_چهل روز پیش جعفر خان کاشانی رفت، رفت اما در کنار افتخارات خود آرزوها را به عنوان استراتژی و اهداف عالیه به یادگار گذاشت تا نقشه راهی باشد برای فردای پرسپولیس مان. او با دنیایی از ناگفته ها رفت اما کیست که نداند همین جعفر خان چه حمایت ها که به عنوان رییس هیات مدیره از تک تک عناصر تیم پرافتخار سالهای اخیر نکرد و چه رد پایی در تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران از خود برجای گذاشته که هرگز نه پاک می شود و نه کمرنگ. روحت شاد عزیز سفر کرده پرسپولیسی ها. سلام ما را به دهداری، همایون خان سرطلایی، عزیز اصلی، ایرج سلیمانی، امیر آصفی، شیرزادگان، کاظم سید علیخانی، گنجاپور، شاهرخی ها، ایرانپاک ها، آشتیانی ها، مجید نایینی، مجید سبزی ، فریبرز مرادی ، نوروزی و اولادی ها و همه درگذشتگان فقید تاریخ پرسپولیس برسان. روح شان شاد و قرین رحمت الهی باد.

نظرات