درخشان: من از کره ماه نیامده‌ام و جوانیم را در پرسپولیس گذاشته‌ام

درخشان: من از کره ماه نیامده‌ام و جوانیم را در پرسپولیس گذاشته‌ام

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به خانه‌ام بازگشتم و تلاش می‌کنم این تیم اقتدار گذشته‌اش را به دست بیاورد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حمید درخشان در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) که روز جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، افزود: ما کارمان را با پرسپولیس شروع کردیم. این تیم، بسیار بزرگ است. اسم بزرگی دارد و بازیکنان بزرگی در آن بوده‌اند که همیشه باعث مباهات و افتخار پرسپولیس بوده‌اند. من به عنوان عضو کوچک پرسپولیس به خانه خودم برگشتم و آمده‌ام به این تیم کمک کنم.

وی افزود: تا آنجایی که توان دارم برای سربلندی این تیم تلاش و کوشش می‌کنم و یک لحظه هم پا را عقب نمی‌گذارم. جا دارد از کسانی که قبل از من در اینجا بودند تشکر و قدرددانی کنم. دایی اسطوره فوتبال ماست ولی فوتبال حرفه‌ای است و یک روز هستیم و یک روز نیستیم. مربی چمدانش پشت در است و یکبار در تیم است و روز دیگر نیست. از من خواستند به تیم کمک کنم و امیدوارم خدا کمک کند باعث سربلندی پرسپولیس شوم. پرسپولیس نتایج خوبی نگرفته و امتیاز خوبی بدست نیاورده است. آنها شرایط خوبی برای مسابقه ندارند و امیدوارم بعد از بازی گام‌های مثبتی برای تیم برداریم و با برنامه‌هایی که دارم، ان‌شاءالله پرسپولیس را به اقتدارش برسانیم.

درخشان در پاسخ به این سوال که آیا به نظرتان حضور در پرسپولیس ریسک نبود، گفت: آدم برای موفق شدن باید ریسک کند. من یک تجربه دارم و البته مثل پرسپولیس نبوده است. شهرداری تبریز هفدهم جدول بود که تحویل گرفتم و خوشبختانه توانستم آن تیم را کمک کنم و بائو و دقیقی را به تیم ملی رساندم. در نهایت جایگاه خوبی با آن تیم کسب کردیم. الان هم من برای پرسپولیس ریسک کردم و اعتقاد دارم می‌توانم به این تیم کمک کنم. می‌دانم پرسپولیس حواشی زیادی دارد اما من با این همه، تلاش می‌کنم تا تیم را سربلند کنم.

درخشان درباره شانس قهرمانی پرسپولیس هم گفت: هیچ مربی عاقلی تضمین قهرمانی نمی‌دهد چون فوتبال بالا و پایین دارد. پرسپولیس جایگاه خوبی ندارد و راه زیادی برای قهرمان شدن در پیش دارد. اگر این حرف را بزنیم خودمان را گول زده‌ایم. پرسپولیس یک تیم بیمار است و ما می‌خواهیم اکسیژن را به این تیم بدهیم تا بتواند جایگاهش را در لیگ پیدا کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا شیوه برکناری دایی درست بود؟ گفت: من با شما موافقم. با این همه وارد حواشی نمی‌شوم. من از جریان خبر نداشتم. به من اطلاع دادند که 24 ساعت قبل حکم را به رحیمی داده‌اند و او باید به کادرفنی حکم را می‌داده. وقتی هم به من حکم دادند من اصلا نمی‌دانستم این عزیزان سر تمرین هستند. اگر می‌دانستم سر تمرین هستند اصلا به آنجا نمی‌رفتم.

سرمربی جدید پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود با این شرایطی که به وجود آمده مردم فکر می‌کنند بازی خورده‌اند، گفت: ما برای مردم تلاش می‌کنیم. این تیم متعلق به مردم است و هرکاری می‌کنیم و به دنبال جذب رضایت آنها هستیم. من اطلاعاتی از مسائل اسپانسر ندارم. بنده اگر انتقادی داشتم مسئله فنی بوده است.

وی تصریح کرد: پرسپولیس خوب بازی نکرده و امتیازات هم گواه است. پرسپولیس باید فوتبال خوبی را ارائه می‌داد. ما اگر انتقاد کردیم دلیلش این بود که به عنوان یک پرسپولیسی نمی‌خواستیم این تیم اینجای جدول باشد. من هم از فردا کار کنم، عزیزان می‌توانند انتقاد فنی کنند. انتقاد مال زحمتکشان پرسپولیس است. من نمی‌توانم بگویم انتقاد نکنید. ما باید به عزیزان حق می‌دادیم که بگویند چرا خوب نتیجه نگرفته‌اید.

درخشان درباره دستیاران خود در پرسپولیس هم گفت: من عبدی را که مدرک خوب مربیگری دارد و سال‌ها برای این تیم بازی کرده و نادر باقری را با خودم به تیم آوردم. او آمده به دروازه‌بان‌ها کمک کند و آقای مومنی را هم برای بدنسازی تیم آوردم که در صبا و شهرداری تبریز حضور داشته است. باقی دستیاران را هم در هفته‌های آینده از خود پرسپولیسی‌ها انتخاب می‌کنم. من به دو، سه نفر پیشنهاد دادم اما قرار است فکر کنند.

درخشان در پاسخ به این سوال که آیا حکمتان موقت است، گفت: بحث موقت نیست. من تا آخر فصل قرارداد دارم.

درخشان درباره جوی که ممکن است فردا در ورزشگاه آزادی علیه‌ او به وجود بیاید نیز گفت: من بحران بدتر از این را زمان پروین داشتم. آن سال‌ها را دیده‌ام و تجربه فشار را دارم اما تماشاگران بدانند که من از کره ماه نیامدم و جوانیم را در اینجا گذاشته‌ام. من این تیم را قهرمان کرده‌ام و درست نیست آدم چشمش را روی این مسائل ببندد. تعداد زیادی بازی ملی دارم و الان که برگشتم می‌خواهم به تیم کمک کنم. این طبیعت فوتبال است.

یکی از خبرنگاران با اشاره به اتفاقات دیروز گفت که آیا واقعا دیروز شما متوجه شدید که گزینه سرمربیگری هستید که درخشان در پاسخ گفت: خدا شاهد است کسی با من صحبت نکرده بود و در مجموع 48 ساعت قبل به من اعلام کردند که می‌خواهند جلسه‌ای با من داشته باشند. از من نظر خواستند و من هم شرایط را گفتم. من ناجی نیستم و کار گروهی برای موفقیت لازم است. به عنوان یک پرسپولیسی می‌خواهم کمک کنم و هیچ چیز دیگری نبود.

درخشان در پاسخ به این سوال که نتیجه بازی فردا متعلق به کیست، گفت: من امروز حدود 20 دقیقه با بازیکنان کار کردم. نه تاکتیکی می‌شود کار کرد و نه چیز دیگری. بزرگترین مربی دنیا هم نمی‌تواند یک روزه معجزه کند. اگر موفقیتی هم فردا باشد مال این عزیزان است و من هیچ تاثیری روی آن ندارم. از شنبه که استارت بزنیم تفکرات من حاکم است.

نظرات