تسلیت باشگاه پرسپولیس بمناسبت فرا رسیدن سالروز اربعین حسینی

تسلیت باشگاه پرسپولیس بمناسبت فرا رسیدن سالروز اربعین حسینی

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور پیامی، فرا رسیدن اربعین حسینی را به مسلمانان و شیعیان جهان تسلیت گفت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در متن این پیام آمده است؛ روزها، هفته‌ها، ماه‌ها، سال‌ها و قرن‌ها می‌گذرد و داغی که بر دل‌ها نشسته است سبک و سرد نمی گردد. هر قدر در مسیر زمان دورتر می شویم گویی به آن نزدیکتر شده‌ایم و سنگینی آن را بیشتر بر قلب‌هایمان احساس می‌کنیم. گویی فریاد های حسین (ع) نه برای آن دوران که برای همین امروز بود.

آن روز که آفتاب آزادگی و مردانگی بر سر نیزه شد، سر سلسله‌ای در تاریخ بشر آغاز گردید که هر چه گذشت، امواجش خروشان‌تر و فراگیرتر شد. آن روز داغ حسرت و اندوهی بر دل‌ها نشست که آن را چاره و درمانی نیست.

قرن‌ها می‌گذرد و خون سرور و سالار شهیدان، خاندان پاک و یاران وفادارش همچنان می‌جوشد و راه خود را در دل تاریخ باز می‌کند و فریادهای روشنگرانه و دلاورانه شیر زن دشت نینوا حضرت زینب (س) هر سال رساتر از قبل به گوش می‌رسد. به جان‌ها رسوخ می‌کند تا در افکار و باورهای ما جا باز کند.

اربعین دیگری فرا رسید، چهل روزی که مجالی کوچک برابر رویدادی عظیم بود. برای اندیشیدن، برای درک آن که، چه شد و برای این که شاید در ذهن‌های خود مرزهای این فاجعه و حماسه را توأما دریابیم ، اما گویی آنچه روی داد از ورای این دنیای فانی و خاکی بود و هنوز قرن‌ها تکامل بشری لازم است برای رسیدن به درکی کامل و در خور شأن قیامی که حجت را بر همگان تمام کرد و این به غیر از حضرت حجت(عج) بر نیاید.

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس ایران، ضمن تسلیت مجدد سالروز شهادت حضرت امام حسین(ع) و خاندان پاکش،  سالروز اربعین حسینی (ع) را گرامی می دارد.

نظرات