خاطره بازی با قهرمانی پرسپولیس در آسیا

خاطره بازی با قهرمانی پرسپولیس در آسیا

۲۸ سال پیش در چنین روزی، پرسپولیس با گل محمدحسن انصاری فرد مقابل المحرق بحرین به برتری رسید و قهرمان آسیا در رقابت های جام در جام باشگاه های آسیا شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران در آن دوره از رقابت ها، پس از غلبه بر رقبا، در مرحله  نیمه نهایی الهلال را با گل مرتضی کرمانی مقدم حذف کردند و راهی فینال جام در جام آسیا شدند.

دیدار رفت مسابقه فینال با تساوی بدون گل خاتمه یافته و دیدار برگشت با یک گل به نفع شاگردان علی پروین خاتمه یافته و سرخ ها قهرمانی در جام در جام باشگاههای آسیا را جشن گرفتند. پرسپولیس با سرمربیگری علی پروین  در بازی  فینال  با این ترکیب به میدان رفته بود :

سعید عزیزیان، محمد پنجعلی، مجتبی کرمانی‌مقدم، مرتضی فنونی‌زاده، محمد حسن انصاری‌فرد، مجتبی محرمی، محسن عاشوری، ناصر محمد خانی، حسین عبدی، حمید درخشان و فرشاد پیوس.

این بازی به دلیل برخورداری لباس  پرسپولیس از اسپانسر و مخالفت صدا و سیما پخش نشد و ویدیوی بازی را چند سال قبل محمد حسن انصاری فرد از یکی هواداران ایرانی مقیم امارات هدیه گرفت و در اختیار صدا و سیما قرار داد و بعد از سالها هواداران فیلم بازی را در برنامه با خاطرات فوتبال که در نوروز پخش می شد تماشا کردند. پرسپولیس سابقه نایب قهرمانی در این رقابت ها را هم در کارنامه دارد. سرخ ها در دومین حضور خود در فینال جام در جام باشگاههای آسیا با قبول شکستی ناباورانه مقابل نیسان ژاپن به عنوان نایب قهرمانی دست یافته بودند.

محسن رنجکش

نظرات