پیام تسلیت باشگاه پرسپولیس به مناسبت آغاز دهه عاشورا

پیام تسلیت باشگاه پرسپولیس به مناسبت آغاز دهه عاشورا

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور پیامی، فرا رسیدن ماه محرم، ماه غلبه خون بر ظلم و شمشیر و دهه عاشورا را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، در این پیام  آمده است؛

دهه عاشورا فرا رسید و ماه گرامی داشتن حماسه، شجاعت، فداکاری، آزادگی و عزت انسانی تا پای جان، آغاز شد. ماهی که در آن خون بر شمشیر غلبه کرد و نسل‌ها با تبعیت از سرور و سالار شهیدان و یاران وفادارش راه پیروزی بر زورمداران را آموختند. ماهی که در آن برای همیشه تاریخ، برای تمام زمان‌ها و مکان‌ها، به نوع بشر آموخته شد که مسیر حق از باطل را تمیز دهد.

محرم، اوج عرض ارادت شیعیان به مقام ولایت و امامت و ابراز شیفتگی بشریت نسبت به تجسم عینی آزادگی است که در کالبد فرزند حیدر کرار‌، شیرمرد دشت نینوا حلول یافت. مکتبی که در آن آزادمنشی را درس می‌دهند. ماهی که حضرت امام حسین (ع) راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را نه فقط به شیعیانش، بلکه به همه آزاداندیشان جهان آموخت تا سرمشقی تاریخ ساز باشد.

عشق به امام حسین (ع)، یاران وفادارش و راهی که آنها پیش روی بشریت قرار دادند، دیگر شیعه، مسلمان و غیر مسلمان نمی‌شناسد. این راهی تضمین شده برای فرار از ذلت بردگی است. کشتی نجاتی در دریای پرتلاطم که می‌توان سوار بر آن از امواج سهمگین به سلامت گذشت.

محرم و کربلا پناهگاه همه آنهایی است که از ظلم و جور به ستوه آمده‌اند و حکومت صالحان و اولیای راستین را جستجو می‌کنند.

حسین (ع) تشنه آب نبود. تشنه وفاداری و آزادیخواهی بود. تشنه آنکه مردمان را در جستجوی انسانیت ببیند. او لب تشنه ماند تا ما را سیرآب از ارزش‌ها کند. با عزیزترین کسانی که داشت بر شمشیرها تاخت و آنها رو در طول تاریخ فرو انداخت. باشد که نه زخم تنش، بلکه زخم دلش را ببینیم و افکار بلندش را درک کنیم.

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس فرا رسیدن ایام ماه محرم را که با نهضت حسینی عجین است به امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، آزادیخواهان، مسلمانان و شیعیان جهان، عموم ملت سلحشور و آزاداندیش ایران اسلامی و به ویژه به هواداران پرسپولیس، تسلیت می‌گوید.

نظرات