پرسپولیس، برانکو و سیدجلال بهترین‌های لیگ هجدهم
بیرانوند مرد سال فوتبال ایران شد

پرسپولیس، برانکو و سیدجلال بهترین‌های لیگ هجدهم

پرسپولیس، قهرمان ایران که در فصل گذشته هر سه جام لیگ برتر، حذفی و سوپرجام که هنوز کاپ آن تحویل باشگاه و هوادارانش نشده است در مراسم برترین‌های فوتبال ایران در فصل 98ـ 97 که امروز شنبه، با حضور مسوولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و نمایندگان باشگاه‌ها در هتل اسپیناس تهران برگزار شد درخشید و 5 جایزه برترین از ده انتخاب را از آن خود کرد و سرخپوشان حضور مقتدرانه خود را در حالی به رخ کشیدند که تعداد دیگری از اعضای تیم فوتبال پرسپولیس می‌توانستند در جمع برترین‌ها باشند.

به گزارش روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران که در فصل گذشته علاوه بر راهیابی به فینال آسیا و سه گانه قهرمانی‌های پیاپی در لیگ، سه گانه فتح جام های داخلی در یک فصل را نیز برای خود و هواداران رقم زده بودند در مراسم برترین های این فصل نیز یکه تاز میدان ها بودند. بهترین باشگاه، برترین مربی، بازیکن سال، برترین دروازه‌بان و برترین مدافع عناوینی بودند که پرسپولیس از آن خود کرد. علیرضا بیرانوند هم تنها کسی بود که به دو عنوان دست پیدا کرد.

برترین دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند

نکته عجیبی نبود که علیرضا بیرانوند به عنوان بهترین دروازه بان ایران در فصل گذشته انتخاب شود و خود او هم چندان هیجان زده نشد. هدیه این بخش توسط ابراهیم میرزاپور اهدا شد. او به هنگام خواندن نام دروازه بان پرسپولیس گفت همشهری خودم بیرانوند.

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس برای گرفتن جایزه، همراه پسرش روی صحنه رفت و این در حالی بود که برای سومین سال پیاپی این عنوان را از آن خود می کرد.

 

مرد سال فوتبال ایران: علیرضا بیرانوند

افتخار بزرگتر برای بیرانوند، کسب عنوان مرد سال فوتبال ایران بود. عنوانی که تصاحب آن برای دروازه بان ها بسیار دشوار تر است. عنوانی که او در سطح قاره هم می توانست صاحبش باشد.

به این ترتیب برای چهارمین سال پیاپی عنوان مرد سال فوتبال ایران در اختیار پرسپولیسی ها باقی ماند. در سه فصل گذشته مهدی طارمی و وحید امیری مردان سال فوتبال ایران بودند. برای اهدای جایزه این بخش مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به روی سن رفت.

دروازه بان پرسپولیس دقایقی سخنرانی کرد و گفت:خیلی خوشحالم از کسانی که به من رای دادند از برانکو و مربی دروازه بانان هم  تشکر می کنم. امیدوارم سالها بتوانم شما را خوشحال کنم.

 

برترین مدافع:  کاپیتان سید جلال حسینی

و باز هم مرد تمام نشدنی فوتبال ایران که رکوردها و قوانین طبیعت را با هم جابجا می کند. کاپیتان با تجربه پرسپولیس برای چهارمین سال پیاپی توانست عنوان برترین مدافع فوتبال ایران را به خود اختصاص دهد. در زمان اعلام نام مدافع پرسپولیس مجری برنامه گفت او تا کی می خواهد باشد؟!

بی تردید چنین تداومی برای جوانترها درسهای زیادی در دل خود دارد. سید جلال حسینی در حال حاضر با بیشترین قهرمانی عنوان دارترین چهره در تاریخ لیگ برتر در میان بازیکنان و مربیان است.

 

برترین سرمربی: برانکوایوانکوویچ

در هنگام انتخاب بهترین سرمربی تقریبا تکلیف از قبل معلوم بود. برانکو ایوانکوویچ که با حمایت هواداران پرسپولیس و بازیکنان با تعصب خود تا فینال آسیا رفت و جام های داخلی را با پرسپولیس به دست آورد با فاصله تنها انتخاب ممکن بود و برای سومین سال پیاپی این عنوان را از آن خود ساخت.

جایزه این بخش توسط گودرزی معاون استاندار و در غیاب میرعامل باشگاه و مدیر تیم به سید جلال حسینی تقدیم شد.

 

برترین باشگاه: پرسپولیس ایران

و اما با این جمع برترین ها که به باور ما، در آن هواداران پرسپولیس از قلم افتاده بودند هیچ تیم و باشگاهی نمی توانست غیر از پرسپولیس برترین باشد. هر چند برترین بودن پرافتخارترین تیم ایران و محبوبترین در ایران و آسیا به انتخابی است که از بدو تاسیس این باشگاه توسط هوادارانش انجام شد و هر روز بر کثرت و عمق این انتخاب افزوده شد.

محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان کسی بود که تندیس برترین باشگاه را به مدیرعامل آن ایرج عرب اهدا کرد.

و اما دیگر برترین های فصل گذشته به شرح زیر بودند.

برترین مهاجم:‌ لوسیانو پریرا و کی روش استنلی

جایزه این بخش توسط وحید هاشمیان داده شد. این بازیکن فولاد در سالن حضور نداشت.حسن روشن برای اهدای جایزه کی‌روش استنلی مهاجم تیم فوتبال سپاهان روی صحنه رفت و گفت: به قول آقای تاج امیدوارم تفاوتی در فوتبال ایجاد شود. مهاجمان برتر فصل قبل دو خارجی بودند، ای کاش روی مهاجمان ما کار کنند تا ایرانی‌ها هم بهترین مهاجم شوند. این در حالی بود که در سه دوره قبل از این عنوان بهترین مهاجم و آقای گل در اختیار مهدی طارمی و علی علیپور از پرسپولیس بوده است.

برترین بازیکن خط میانی: مهدی کیانی

برای اهدای جایزه این بخش بهاروند روی سن رفت. هافبک سپاهان به دلیل حضور در بوشهر برای بازی با شاهین در سالن نبود.جایزه او را رئیس هیات فوتبال اصفهان گرفت.

پدیده فصل: اللهیار صیادمنش

جایزه این بخش را درودگر اعلام کرد و اللهیار صیادمنش از استقلال آن را نصیب خود کرد. جایزه او را که در حال حاضر در ترکیه بازی می کند، جواد زرینچه مدیر تیم استقلال تحویل گرفت.

بازیکن اخلاق: پیام نیازمند

جایزه این بخش توسط اسلامیان عضو هیات رئیسه فدراسیون اهدا شد. او به دلیل بازی امروز سپاهان با شاهین بوشهر در سالن نبود. در نهایت رئیس هیات فوتبال اصفهان جایزه او را هم تحویل گرفت.

برترین هیأت فوتبال: استان بوشهر

فریدون اصفهانیان جایزه این بخش را تحویل رییس هیات فوتبال استان بوشهر داد.

اخلاق‌مدارترین باشگاه: پیکان

این جایزه را طالقانی به محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان، اهدا کرد.

داور برتر فوتبال ایران: علیرضا فغانی

در بخش انتخاب برترین داوران فوتبال ایران علیرضا فغانی پیشتاز بود

برای اهدای جوایز این بخش فریده شجاعی و ممبینی به روی صحنه رفتند.

فریده شجاعی در یک سخنرانی کوتاه یاد مرحوم منصور پورحیدری همسر خود را گرامی داشت و با بغض حرف های خود را تمام کرد. شجاعی به شدت از سوی جمعیت حاضر در سالن تشویق شد.

دیگر برترین های داوری هم به شرح زیر بودند؛

برترین داور لیگ برتر فوتبال بانوان: سلطنت نوروزی

برترین کمک‌داور لیگ برتر فوتبال بانوان:انسیه مافی نژاد

برترین کمک داوران فوتبال: محمد منصوری

برترین داور فوتبال ساحلی: محمد متین.

نظرات