برانکو: از بهترین پرسپولیس‌های تاریخ و بهترین تیم ایران هستیم
گرما و خستگی سد راه ما نیستند

برانکو: از بهترین پرسپولیس‌های تاریخ و بهترین تیم ایران هستیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از پرسپولیس‌های تاریخ بوده‌ایم، تنها قهرمان لیگ در دنیا هستیم که در فینال حذفی حضور داریم و بهترین تیم ایرانیم. با تمام وجود این قهرمانی را می‌خواهیم تا بعد از سوپر لیگ و لیگ برتر سومین جام را دریافت کنیم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با داماش گیلانیان در فینال جام حذفی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امیدواریم به خاطر تاخیر ما را ببخشید اما تقصیر ما نبود. ترافیک بسیار زیاد بود و من به محض رسیدن به هتل برای حضور درجمع شما حرکت کردم. این اولین بار است که فینال در اهوازبرگزار می شود. هواداران زیادی داریم. هوای شهر هم گرم است. امیدوارم فردا بزرگترین مسابقه فصل به خوبی برگزار شود و امیدوارم هواداران چه در ورزشگاه و چه پای تلویزیون از بازی فردا لذت ببرند.

وی درباره مصدومان و محرومان پرسپولیس گفت:  انصاری، مصلح و همتی مصدوم هستند و شجاع و رفیعی هم محرومند. با این وجود با انگیزه بسیاری به عنوان گزینه اصلی تیم برنده وارد میدان می شویم. برای همین قهرمانی در این بازی برای ما مهم است. مثل ۴۶ بازی قبل برای برد به میدان می رویم و برای تیم داماش احترام زیادی قایل هستیم برای ما و تیم رقیب، افتخار بزرگی است که در فینال حضور داشته باشیم.

برانکو افزود: بازی سختی با سپاهان داشتیم این چهل و ششمین بازی ما در این فصل است در بازی اخیر با سپاهان نشان دادیم که چقدر آمادگی داریم و از نظر روحی و انگیزشی بسیار آماده‌ایم. در بازی که بیش از ۱۲۰ دقیقه طول کشید. فردا هم دمای هوا بیش از ۴۰ درجه خواهد بود که این مشکل مضاعفی برای ما است. ما چهار روز پیش با سپاهان بازی داشتیم اما نه خستگی و نه گرما هیچ توجیه و بهانه‌ای برای ما نیست و نمی تواند سد راه ما برای رسیدن به خواسته مان شود. ما انگیزه بالایی داریم چون این یک موقعیت منحصر‌به‌فرد است. می‌خواهیم و تمام تلاش‌مان این است که سومین جام قهرمانی در این فصل را پس از سوپرجام و لیگ برتر کسب کنیم.

وی افزود: برای اولین بار است که چنین حرفی را می‌خواهم بزنم شاید با این حرف می‌خواهم غافلگیرتان کنم ما تنها تیم جهان هستیم که سه بار در لیگ برتر قهرمان شده‌ایم و همزمان به فینال آسیا هم رسیدیم ما تنها تیم جهان هستیم که به این موفقیت رسیده‌ایم این به خودی خود انگیزه زیادی به ما می‌دهد و مهر تأییدی است برای بازیکنان ما که ما بهترین تیم ایران هستیم. در جام حذفی هم قرعه بسیار سختی نصیب ما شد در لیگ قهرمانان آسیا هم این مسئله جای خود دارد.

برانکو در مورد اینکه آیا امروز در باشگاه حضور داشته تا برای فصل بعد مذاکره کند، گفت: من به خاطر حل و فصل مسائل مالی بودم و احتمال اینکه بازیکنی هم ببینیم در آینده به جمع‌مان اضافه خواهد شد یا نه صحبت کردیم.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: انگیزه بسیار عظیمی برای ما است که در جام حذفی هم قهرمان شویم و به بهترین شکل ممکن فصل را تمام کنیم و بهترین تیم تاریخ پرسپولیس در ایران هستیم. این برد برای ما از هر پاداشی بهتر است.

برانکو سپس به شوخی به خبرنگار خانمی که روسری قرمز بر سر داشت، گفت: به شما هم تبریک می‌گویم که روسی قرمز بر سر دارید.

ایوانکوویچ در مورد اینکه داماش در لیگ دسته دوم حضور دارد، گفت: بله این تیم لیگ دسته دومی است اما دیگر لزومی ندارد که من تکرار کنم. جام حذفی یک جام خاص است و در همه کشورها هم همین گونه است. در ایران هم اتفاقات غیرمنتظره در این جام پیش می‌آید ما تجربه تلخی مثل باخت مقابل قشقایی شیراز را هم داریم. اما از گزینه قهرمانی عدول نخواهیم کرد. فردا می‌خواهیم نشان بدهیم که بهترین تیم ایران هستیم که سه بار پشت‌سر هم قهرمان لیگ برتر شده است. نه پاختاکور و السد قطر هیچکدام مثل ما نبوده‌اند. بازی ما مقابل سپاهان را هم دیدید. افتخار می‌کنم که چنین بازیکنانی دارم. فردا هم گزینه اصلی پیروزی هستیم.

وی در مورد اینکه چه زمانی قول قهرمانی در آسیا را به هواداران می‌دهید، گفت: وقتی در مورد آسیا صحبت می‌کنیم نمی‌توانیم قول قهرمانی بدهیم. من فکر می‌کنم نباید هیچ مربی و هیچ بازیکنی را به خاطر این مسئله تحت فشار قرار بدهید. ما در دو سال اخیر به نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌ایم و تنها تیم آسیایی هستیم که هم به نیمه نهایی رسیدیم و هم سال بعدش به فینال. امسال هم هفت امتیاز گرفتیم که تنها مقصر حذف ما داوران بودند اما فوتبال همین است.

برانکو در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بازیکنان قدیمی به این تیم بازمی‌گردند یا نه، گفت: ما هنوز به باشگاه لیست نداده‌ایم و فقط در این مورد صحبت کرده‌ایم که با چه روشی و چطور و چه زمانی بازیکن بگیریم و آیا اصلاً نیاز به جذب بازیکن جدید داریم یا نه. ما قاطعانه قهرمان شدیم و بازیکنان ما همچنان قرارداد دارند. تقریباً همه بازیکنان ما قرارداد دارند و فقط بشار است که قرارداد ندارد. نادری هم که به صورت قرضی به تیم ما آمده و زمانش تمام شده است. باید ببینیم چه اتفاقی رقم می‌خورد و آیا اصلاً نیاز به جذب بازیکن داریم یا نه.

نظرات