برانکو: با لیاقت قهرمان کشور شدیم و با لیاقت به فینال حذفی رفتیم

برانکو: با لیاقت قهرمان کشور شدیم و با لیاقت به فینال حذفی رفتیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: طبیعی است که بابت رفتن به فینال خوشحال هستیم. به بازیکنانم افتخار می‌کنم و قبل از هر چیز تبریک خودم را به آنها می‌گویم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم قهرمان پرسپولیس و آقای فوتبال ایران در کنفرانس خبری پس از شکست سپاهان در اصفهان و راهیابی به فینال جام حذفی فوتبال ایران، در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: به هواداران‌مان تبریک می‌گویم که از ما به خوبی حمایت کردند. بسیار بازی خوبی ارائه دادیم و قاطعانه بهتر از سپاهان بودیم.

وی افزود: نشان دادیم چرا بهترین تیم ایران هستیم، چون بازی نیمه نهایی را با تیم دوم بازی کردیم و با لیاقت به فینال رفتیم. ما پدیده را شکست دادیم و الان هم سپاهان را در اصفهان شکست دادیم. تبریک فراوانی به بازیکنانم می گویم چون از بازی و رفتار آنها لذت بردم. همه آن چیزی که برای باشگاه بزرگ لازم است را بازیکنان دارند.

سرمربی پرسپولیس در مورد داوری تصریح کرد: دو بازیکن دیگر تیم سپاهان هم باید اخراج می‌شدند. نمی‌دانم چرا داور پنالتی گرفت اما ظاهرا داور پشت دروازه این پنالتی را اعلام کرد. تا به حال دیده‌ام که برای پرسپولیس داور پشت دروازه تصمیم گیری کرده است و برای تیم‌های دیگر نبوده است. در بازی با نفت آبادان هم داور پشت دروازه گل ما را مردود اعلام کرد.

ایوانکوویچ در خصوص درگیری زیاد بازیکنان خاطرنشان کرد: من پشت به زمین بودم و متوجه درگیری‌ها نشدم اما باید انگیزه بازیکنان میزبان را درک کرد. به خاطر عصبانیت‌ها این مسائل پیش می‌آید. تا جایی که می‌دانم نیمکت حریف سمت نیمکت ما می‌آمد. به نظر من روی بازیکن ما پنالتی شد اما داور آن را نگرفت.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه اگر پنالتی کیانی گل می‌شد، به بازی بر می‌گشتید، بیان کرد: بله به بازی بر می‌گشتیم.

برانکو درباره اخراج بازیکنان سپاهان و اینکه شما به سود تیم خودتان حرف می‌زنید، عنوان کرد: به نظر شما اخراج دو بازیکن سپاهان عادلانه نبود؟ کیانی و یزدانی هم باید اخراج می‌شدند. چرا ایران پوریان اخراج شد؟ می‌دانید به داور چه گفت؟ شما با داور حرف زدید؟ من نمی‌دانم داور چرا برای سپاهان پنالتی گرفت. آن صحنه پنالتی نبود. شما می‌دانید آن صحنه پنالتی بود؟

ایوانکوویچ درباره اینکه می‌دانید وظیفه داور پنجم چیست؟ گفت: نه نمی‌دانم اما می‌دانم داور پنجم پنالتی روی علیپور را نگرفت اما آن طرف پنالتی گرفت. مقابل ما داوران پشت دروازه تصمیم‌گیری می‌کنند. روی علیپور خطا شد و کم مانده بود به داور برخورد کند اما پنالتی گرفته نشد.

برانکو درباره اینکه داور پنالتی گرفته اما نظر شما چیز دیگری است، افزود: شما فکر می‌کنید ما مربیان داوری بلد نیستیم؟ ما خودمان داور هستیم.

ایوانکوویچ درباره اینکه همه چیز دست به دست هم داده تا قهرمان شوید و آیا این قهرمانی‌ها به شما می‌چسبد گفت: فکر می‌کنید سپاهان امروز مستحق برد بود؟ قبل از این اخراج‌ها سپاهان از ما بهتر بازی کرد؟ شما بگویید کی بهتر بازی کرد؟ واقعیت این است که بازی امروز پرسپولیس بسیار بهتر از سپاهان بود و باید با ۵ گل اختلاف این بازی را می‌بردیم. حالا شما بگویید درست نیست. ما ۲ بار به تیر دروازه زدیم. با لیاقت قهرمان کشور شدیم و با لیاقت به فینال حذفی رفتیم. حالا شما اگر این طور فکر نمی‌کنید، بگویید. دو تیم برتر ایران با هم بازی کردند و از حریف نترسیدیم. در دقیقه آخر بردیم اما با استحقاق. سپاهان می‌توانست امروز برنده باشد اگر گل می‌زد و ما نمی‌زدیم.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در مورد اینکه محسن خلیلی باید نیمکت پرسپولیس را کنترل می‌کرد، گفت: کدام نیمکت به سمت ما حمله کرد؟ ما سمت آنها رفتیم؟ محسن خلیلی تلاش کرد فضا را آرام کند اما نیمکت حریف سمت ما هجوم می‌آورد. فقط می‌گویم شلوغی سمت نیمکت ما بود. ما که خودمان به خودمان حمله نکردیم! نیمکت حریف دنبال چه چیزی روی نیمکت ما بود.

برانکو درباره محرومان بازی فینال هم گفت: طبیعی است که ما بهتر از داماش هستیم. ما قهرمان هستیم و شکی در این نیست اما معنی ندارد که همیشه تیم بهتر برنده شود. قشقایی چهار سال قبل ما را برد. امروز برد بسیار خوبی به دست آوردیم اما فینال را نبریم کاری نکردیم. نیمکت خوبی داریم و بازیکنان با کیفیتی در تیم ما هستند که می‌توانند جای آنها را پر کنند.

ایوانکوویچ درباره شایعه مذاکره او با تراکتورسازی عنوان کرد: من کارگر ورزشی هستم و با همه مذاکره می‌کنم. می‌توانم با همه مذاکره کنم. خسته شدم که این قدر این چیزها را تکذیب کردم.

ایوانکوویچ در خصوص اینکه داوران هوای پرسپولیس را دارند اما در این بازی دو بار به تیر دروازه زدید و اگر پنالتی سپاهان گل می‌شد کسی یقه شما را نمی‌گرفت، افزود: خیلی نمی‌خواهم به این موضوع بپردازم چون من صحبت‌هایم را در این باره گفتم. همه بازی‌های ما را ببینید. داوران یک اوت به ما ندادند. اگر اشتباه نکرده باشم در بازی قبلی یزدانی محروم شد اما بخشیده شد. به نظر شما تهدید کردن بدتر بود یا کار بیرانوند؟!

نظرات