پرسپولیس 1 – سپاهان 2
پنالتی روی طارمی نادیده گرفته شد

پرسپولیس 1 – سپاهان 2

تیم‌ فوتبال پرسپولیس در دیدار برابر سپاهان، علیرغم برتری، نتیجه را به میهمان واگذار کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان از هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ حرفه‌ای فوتبال (جام خلیج فارس) از ساعت 19 امروز (پنجشنبه) در ورزشاه آزادی با قضاوت محمدرضا اکبریان به مصاف هم رفتند و سرخپوشان در عین ناباوری و علیرغم برتری در دو نیمه بازی و نگرفتن یک پنالتی مسلم روی مهدی طارمی، با نتیجه دو بر یک سه امتیاز بازی را به زردپوشان اصفهانی واگذار کردند.

ترکیب پرسپولیس:

سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، محمدرضا خانزاده، مایکل اومانا، حمیدرضا علی‌عسگری، مهرداد کفشگری، احمد نورالهی، هادی نوروزی، فرناندو گابریل (66 پیام صادقیان)، مهدی طارمی (78 علی علیپور) و محمد نوری (کاپیتان).

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب تیم سپاهان:

شهاب گردان، هادی عقیلی، علی احمدی (57 حسین پاپی)، عبدالله کرمی، محرم نویدکیا (56 رسول نوید‌کیا)، علی کریمی، مهدی شریفی (90 جواهیر سوکای)، وریا غفوری، احسان حاج صفی، لویسا پریرا، اوزیل موسی‌اف.

مهاجمان سپاهان تا دقیقه 5 دوبار در موقعیت آفساید قرار گرفتند.

در دقیقه 10 شوت مهرداد کفشگری را شهاب گردان به کرنر فرستاد.

در دقیقه 16 سپاهان صاحب موقعیت گل شد که سوشا مکانی توپ را دفع کرد.

در دقیقه 18 محمد نوری در محوطه جریمه با پاس مهدی طارمی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان سپاهان قرار گرفت و شهاب گردان توپ را مهار کرد.

در دقیقه 20 کرنر ارسالی گابریل روی دروازه سپاهان یک موقعیت گلزنی ایجاد کرد که گردان توپ را مهار کرد.

در دقیقه 27 پاس در عمق محرم نوید کیا به پریرا رسید و سوشا مکانی این توپ را دفاع کرد.

در دقیقه 34 مهدی طارمی در موقعیت تک به تک با شهاب گردان قرار گرفت اما ضربه‌اش به بالای دروازه سپاهان رفت. حسین فرکی سرمربی سپاهان در این صحنه به داور اعتراض کرد و معتقد بود طارمی در موقعیت آفساید قرار داشته است.

در دقیقه 35 سپاهان بهترین موقعیت گلزنی را به دست آورد که شوت محکم او را محمد نوری با ضربه سر از روی خط دروازه به کرنر فرستاد.

در دقیقه 39 هادی نوروزی پشت محوطه جریمه سپاهان توپ را از بازیکنان این تیم گرفت و شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

گل: در دقیقه 44 با سانتر احمد نورالهی توپ به هادی نوروزی در محوطه جریمه سپاهان رسید که او هم با یک ضربه دقیق گل پرسپولیس را به ثمر رساند.

پرسپولیس نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و در دقیقه 53 مهدی طارمی در محوطه جریمه سپاهان سرنگون شد اما داور این صحنه را پنالتی ندانست.

در دقیقه 60 مهدی طارمی قصد عبور از مدافعان سپاهان را داشت که با خطای احسان حاج‌صفی متوقف شد.

در دقیقه 64 ضربه سر پریرا را سوشا مکانی روی خط دروازه پرسپولیس مهار کرد.

در دقیقه 65 برانکو اولین تعویضش را در پرسپولیس انجام داد و پیام صادقیان را به جای گابریل به میدان فرستاد.

در دقیقه 67 شوت رسول نویدکیا را سوشا مکانی مهار کرد.

در دقیقه 72 سوشا مکانی دچار مصدومیتی جزیی شد.

در دقیقه 76 مهدی شریفی برای سپاهان در موقعیت آفساید گلزنی کرد که این مساله باعث اعتراض حسین فرکی، مجید بصیرت و رسول خوروش به این تصمیم کمک داور معترض شدند.

در دقیقه 78 پرسپولیس صاحب یک کرنر شد که توپ پشت محوطه جریمه به هادی نوروزی رسید و شوت او را شهاب گردان دوباره به کرنر فرستاد.

در دقیقه 82 ضربه کاشته نورالهی را شهاب گردان مهار کرد.

در دقیقه 85 توپ در محوطه شش قدم پرسپولیس به مهدی شریفی مهاجم سپاهان رسید و او هم با یک ضربه آرام گل مساوی سپاهان را به ثمر رساند.

داور پنج دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت که در این زمان پاس احسان حاج‌صفی در محوطه جریمه  به پریرا رسید و این مهاجم هم با یک ضربه دقیق گل دوم سپاهان را به ثمر رساند.

در پایان این دیدار تیم پرسپولیس علیرغم برتری با نتیجه دو بر یک، سه امتیاز حساس این بازی را به حریف زردپوش واگذار کرد.

نظرات