برانکو: بازی با پدیده، فینال قبل از فینال بود و بازی با سپاهان هم یک فینال قبل از فینال

برانکو: بازی با پدیده، فینال قبل از فینال بود و بازی با سپاهان هم یک فینال قبل از فینال

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی با پدیده، فینال قبل از فینال بود همانطور که بازی با سپاهان هم یک فینال قبل از فینال است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز چهارشنبه سرخپوشان در جمع اصحاب رسانه در خصوص تماشای دیدار دو تیم پاختاکور و النصر اظهار داشت: بازی این دو حریف را نگاه کردم و پاختاکور بهتر بود. البته النصر وقتی بازی صفر بر صفر بود یک پنالتی را از دست داد. انتظار پیروزی پاختاکور را داشتم. اولین بازی ما در آسیا با آنها خواهد بود.

وی افزود: از شروع دوباره لیگ قهرمانان خوشحال هستم و افتخاری است که در این مسابقات حضور داریم. ما فینالیست سال قبل هستیم و به عنوان شانس اول برد وارد زمین می‌شویم و ترسی نداریم. انتظار یک بازی سخت را داریم. به ذوب آهن هم بابت صعود به مرحله بعد تبریک می‌گویم.

برانکو در ادامه عنوان کرد: لیگ قهرمانان آسیا سخت‌ترین مسابقات در آسیا است. در اینجا حریف ضعیفی وجود ندارد. گروه ما بسیار سخت است. اگر می‌خواهیم سطح سال قبل را حفظ کنیم باید با همه بازی کنیم و برنده شویم. تحقیر حریف و دست کم گرفتن آنها معنا ندارد. سطح این مسابقات با لیگ ایران متفاوت است.

ایوانکوویچ تصریح کرد: متاسفانه مقابل الاهلی نمی‌توانیم در خانه بازی کنیم. این برای هواداران و باشگاه ما  بسیار حیف است که این فرصت از دست می‌رود. این مسئله‌ای است که ما روی آن تاثیر گذار نیستیم. این فاکتور کار ما را سخت می‌کند.

برانکو در مورد اینکه بعد از دو دوره، طلسم رفتن پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی شکسته شد، افزود: بابت این برد و نتیجه به بازیکنان تبریک گفتم. در نشست خبری هم اعلام کردم که از این بازی به عنوان یک مسابقه بزرگ یاد می‌کنیم. پدیده لایق بیشترین توجهات است. یحیی گل‌محمدی یک تیم مدرن را تشکیل داده است. بازی به بازی بهتر می‌شویم و در این مسابقه از بازی که دو بر صفر پدیده را شکست دادیم بهتر بودیم. بازی با پدیده، فینال قبل از فینال بود همانطور که بازی با سپاهان هم یک فینال قبل از فینال است.

سرمربی پرسپولیس در مورد مصدومیت سیدجلال حسینی گفت: سید جلال حسینی با مصدومیت جزئی رو به رو شده است. دوری او خیلی طول نخواهد کشید. حسینی را به موقع تعویض کردیم تا آسیب‌دیدگی او بدتر نشود و کارمان را سخت‌تر نکند.

ایوانکوویچ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرسپولیس در 100 روز باید بیش از 20 بازی انجام دهد و این مسئله ممکن است باعث مصدومیت بازیکنان شود، بیان کرد: متاسفانه ‌ برنامه ریزی اینطور شده و ما نمی‌توانیم روی آن تاثیر گذار باشیم. بازی‌های خودمان را به خاطر لیگ قهرمانان آسیا بر هم زدیم. این فشردگی نه تنها در ایران بلکه برای بازیکنان جهانی هم مشکل‌ساز می‌شود. به همین دلیل حسین ماهینی و محمد انصاری را به دلیل مصدومیت سنگین از دست دادیم. انصاری در فینال آسیا و ماهینی در مقابل استقلال مصدوم شد. خدا را شکر الان بازیکنان بیشتری نسبت به نیم فصل اول داریم. سعی می‌کنیم شرایط را به شکلی رقم بزنیم که بازیکنان فرصت استراحت داشته باشند.

سرمربی سرخپوشان در پاسخ به اینکه آیا برنامه لیگ با او هماهنگ شده چرا که مسئولان در مورد این برنامه می‌گویند رضایت مربیان را دریافت کردند، عنوان نمود: هماهنگی به این شکل بود که برنامه را به من نشان دادند. پرسید‌م آیا می‌توان برنامه را عوض کرد که گفتند خیر این امکان وجود ندارد! این چجور توافقی است. من قبول کردم در جام حذفی مقابل سپیدرود هنگام بازی تیم ملی بازی کنیم. مقابل پیکان هم دستور دادند بدون ملی پوش بازی کنیم. دیگر من چه کاری می‌توانم انجام دهم.

برانکو درباره اینکه علی علیپور یک پنالتی ریسکی به صورت چیپ ‌مقابل پدیده زد، تصریح کرد: طرفدار اینطور ضربات نیستم. یحیی گل‌محمدی مقابل چین در نیمه نهایی جام ملت‌های سال 2004 این ضربه را زد. اگر آن توپ گل می‌شد ما در فینال بازی می‌کردیم که نشد. این ضربات ریسک بالایی  دارد اما اگر به گل تبدیل شود خیلی زیبا خواهد شد.

ایوانکوویچ در مورد رویارویی با نفت مسجد سلیمان، افزود: همه تیم‌ها مقابل قهرمان لیگ با دو برابر توان حاضر می‌شوند. در سخت‌ترین شرایط هم نشان دادیم بهترین هستیم. با احترام به نفت مسجدسلیمان در هر بازی برای برد به میدان  می‌رویم. چه نفت باشد، چه الاهلی و چه پدیده کارمان سخت خواهد بود.

وی در مورد اینکه بازیکنان گفته بودند اگر مشکل حل نشود اعتصاب می‌کنند، گفت: این سوالات را از من نپرسید. از خود بازیکنان بپرسید.

برانکو در مورد وضعیت رادوشوویچ افزود: او در سالن وزنه تمرینات خود را دنبال می‌کند.

نظرات