برانکو: بازی اول همیشه سخت است و نتیجه آن نامعلوم

برانکو: بازی اول همیشه سخت است و نتیجه آن نامعلوم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس امتیازش با سپاهان و پدیده برابر است و این موضوع بیانگر این است که چه کار سختی داریم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار پرسپولیس برابر پدیده از هفته شانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دوره دوم لیگ از فردا آغاز می‌شود و یک دربی در پیش داریم. تیم پرسپولیس امتیازش با سپاهان و پدیده برابر است و این موضوع بیانگر این است که چه کار سختی داریم.

وی افزود: کار سختی با پدیده داریم. آنها در نیم فصل اول فقط در دو بازی شکست خوردند و تیم با لیاقتی هستند که در این جایگاه قرار گرفته‌اند. خوب و قاطعانه بازی می‌کنند و بازی‌هایی که باختند نباید واگذار می‌کردند. مقابل استقلال هم دیدید که چقدر خوب عمل کردند. کاملا می‌دانیم رویارویی سختی داریم. مخصوصا اولین بازی ما که مقابل هواداران است. بازی اول همیشه سخت است و نتیجه آن نامعلوم است.

برانکو تصریح کرد: در مورد تیم باید عرض کنم ترابی در این بازی نیست،‌ انصاری و ماهینی مصدوم هستند و ربیع‌خواه مصدومیتش کاملا برطرف شده و سیدجلال حسینی احساس درد از ناحیه پا می‌کند. بودیمیر هم همین شرایط را دارد و خواهیم دید در 24 ساعت آینده چه اتفاقی خواهد افتاد اما خوشحالم که کار را شروع می‌کنیم و با هواداران روبرو می‌شویم. پر از خوشبینی هستم و برای اجرای تمام اهداف‌مان تلاش می‌کنیم.

ایوانکوویچ در مورد پیوستن گادوین منشا به استقلال خاطرنشان کرد: این سؤال را باید از مسئولان استقلال که او را جذب کردند بپرسید. من صحبت خاصی در این زمینه ندارم. من از منشا تشکر کردم که برای ما زحمت کشید و برای او آرزوی موفقیت کردم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص همایش هم اندیشی با داوران و استفاده از کمک داور ویدئویی گفت: همه ما امکان اشتباه داریم اما ما از داوری‌ها ناراحت نیستیم و فقط می‌خواهیم محترمانه قضاوت کنند. داوران هم حق دارند روز بد داشته باشند اما هرگز از داوران نخواستیم که عذرخواهی کنند. واقعیت این است که بیشتر تیم‌ها از داوری ضربه خوردند و ما قضاوت صادقانه می‌خواهیم اما با این شرایط باز هم امکان اشتباه وجود دارد، همانطور که من و بازیکنانم اشتباه می‌کنیم.

برانکو در مورد صحبت‌های شب گذشته کی‌روش که گفته بود خواهان جلسه با برانکو بوده و علی پروین را واسطه قرار داده و او نپذیرفته، عنوان کرد: ‌هرگز صحبتی نشده و این مطالبی که شما می‌نویسید را می‌خوانم ولی کسی نخواسته واسطه شود. من اینجا آمدم کار کنم نه اینکه بجنگم و بعد صلح کنم. به اینجا آمدم تا تجاربم را به فوتبال ایران انتقال دهم نه اینکه مردم را به جان هم بیندازم. تا به حال شنیده‌اید علیه کی‌روش حرف بزنم؟ تا حالا مخالف تیم ملی بودم؟ این حرف‌ها برای من مهم نیست اما آیا کی‌روش علیه من حرف زده؟ شما خبرنگاران پاسخ دهید. همین برای من کافی است. من با او چه کاری دارم؟ او سرمربی تیم ملی بود و هر گاه بازیکن خواست ما بازیکن دادیم و از تیم ملی حمایت کردیم اما آیا تا به حال علیه یکی از بازی‌های تیم ملی مخالفتی کردم یا حرفی زدم؟

یکی از خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری به برانکو گفت که کی‌روش در یکی از مصاحبه‌های شب گذشته با برنامه نود از او و قلعه‌نویی تشکر کرده  که برانکو پاسخ داد؛ خوب است که او تشکر کرده اما آیا شما از نتایج تیم ملی راضی هستید؟ یکی از خبرنگاران گفت که در نظرسنجی شب گذشته 56 درصد مردم راضی بودند که سرمربی پرسپولیس در این باره گفت: این هم یک آمار است که انجام شده است.

برانکو در مورد اینکه شما از باشگاه الاهلی و تیم‌های دیگر پیشنهاد داشته‌اید، بیان کرد: بله وقتی برای بازیکنان من پیشنهاد می‌آید طبیعی است که برای من هم پیشنهاداتی بیاید. شاید پریروز آخرین پیشنهاد بود. من دوباره تکرار می‌کنم در سه کشور قهرمان شده‌ام و با کرواسی سوم جهان شدیم و با ایران سوم آسیا شدیم. در بوسان قهرمان شدیم. فینالیست لیگ قهرمانان بودم و طبیعی است برای ما پیشنهاد بیاید و این مسله عجیب نیست.

ایوانکوویچ در مورد اینکه گل‌محمدی می‌گوید تیمش خوب و مالکانه بازی می‌کند افزود: یحیی حق دارد، آنها روش بازی‌شان همین است. در نیم فصل اول هم کلا اینگونه بازی کردند. آنها مقابل سپاهان در اصفهان و مقابل استقلال هم اینگونه بازی کردند. مقابل پرسپولیس هم اینگونه بازی کردند و طبیعی است که تلاش کنند خوب بازی کنند. البته خلعتبری که مهره مهم‌شان بود از این تیم جدا شده است که به جای او رضایی آمد. این اتفاقات طبیعی است. ما هم دنبال این روش خواهیم بود.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در مورد اینکه جایگزینی برای دفاع وسط‌های خود ندارد، گفت: نادری را برای دفاع وسط آورده‌ایم که می‌تواند تعویض خوبی برای دفاع وسط باشد. او می‌تواند در دفاع چپ هم بازی کند.

برانکو در خصوص اینکه توقعات از پرسپولیس بالا رفته و نیمکت این تیم تقویت شده، گفت: بله خیلی خوب و مهم است نیمکتی با کیفیت طولانی داریم. ما بازی‌های زیادی پیش رو داریم و طبیعی است همه فرصت بازی دارند. یک تیم فقط 11 نفر نیست. 18 تا 22 نفر هستند و من به این مسئله «نگرانی شیرین» می‌گویم.

ایوانکوویچ درباره استفاده از کمک داور ویدئویی به صورت آفلاین گفت: من خودم خیلی مدافع سیستم ویدئویی نبودم زیرا زمان زیادی از فوتبال را می‌گیرد اما به هر حال این سیستم هم کار خودش را می‌کند و در اکثر کشورهای صاحب فوتبال این سیستم پذیرفته شده است. قطعا این سیستم کمک زیادی به داوران و باشگاه‌ها خواهد کرد. حداقل در لحظاتی که پیش می‌آید.

برانکو در مورد وضعیت بشار رسن هم گفت: بشار با ما تمرین می‌کند و البته جرایمی هم شامل حالش می‌شود.

ایوانکوویچ در پایان صحبت‌هایش افزود: باید بحث کمک داور ویدئویی به داوران وسط و کسانی که در این زمینه کار می‌کنند آموزش داده شود.

نظرات