AFC با پذیرش لایحه پرسپولیس، پرونده ورود به زمین را مختومه کرد
محرومیت تعلیقی پرسپولیس از حضور هواداران

AFC با پذیرش لایحه پرسپولیس، پرونده ورود به زمین را مختومه کرد

تیم فوتبال پرسپولیس با حکم تعلیقی محرومیت از حضور تماشاگران روبرو شد. همچنین AFC لایحه باشگاه درباره ورود تماشاگر متخلف به زمین در بازی رفت با کاشیما را پذیرفت و آن را مختومه اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و بنابر اعلام امیر علی حسینی، مدیر بخش بین‌الملل باشگاه، کنفدراسیون فوتبال آسیا، احکام مربوط به بازی‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان 2018 آسیا را صادر کرد.

طبق آراء کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه پرسپولیس به دلیل حضور خارج از ظرفیت و بیش از حد تماشاگران برای هر یک از دو بازی برابر السد در مرحله نیمه نهایی و برابر کاشیما آنتلرز در بازی پایانی رقابت‌ها که به مسدود شدن بعضی مسیرهای عبور تماشاگران منجر شد، به مبلع 30 هزار دلار و در مجموع 60 هزار دلار جریمه شد.

این جریمه در شرایطی در نظر گرفته شد که تعداد بلیت‌های عرضه شده خارج از ظرفیت نبود، اما ازدحام جمعیت و استقبال بی‌نظیر از این دو بازی منجر به ایجاد شرایط خاصی گردید.

این استقبال از بازی‌ها و محبوبیت پرسپولیس از یک سو منجر به ثبت رکوردهای جدید برای فینال‌های لیگ قهرمانان آسیا و توجه رسانه‌های بین‌المللی شد ولی از سوی دیگر این جریمه‌ها و محرومیت تعلیقی را در بر داشت. بر اساس این حکم و به استناد ماده 3-34، پرسپولیس با یک جلسه محرومیت تعلیقی از حضور تماشاگران روبرو شد که تا دو سال ادامه خواهد داشت.

باشگاه پرسپولیس همچنین به دلیل مسائل مربوط به بلیت فروشی نیز با 15 هزار دلار جریمه نقدی روبرو شده است.

و اما پرونده‌های پرسپولیس بازمانده از دوره قبلی لیگ قهرمانان آسیا به این سه مورد ختم نمی‌شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، ورود یک تماشاگر به زمین در بازی رفت سرخپوشان برابر کاشیما آنتلرز در ژاپن را به عنوان تخلف تماشاگران تیم میهمان (پرسپولیس) در نظر گرفته بود که جدای از برخورد با سهل‌انگاری میزبان بود. این مساله مورد اعتراض جدی باشگاه پرسپولیس قرار گرفت.

بنابر توضیحات حسینی، باشگاه در این ارتباط ضمن اشاره به اعتراض‌های جدی خود و نهادهای مختلف در ایران نسبت به این مساله و تاکید بر شواهد موجود لایحه‌ای را ارسال کرد که کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی آن، این پرونده را برای پرسپولیس مختومه اعلام کرد. این امر به منزله پذیرش توضیحات ارائه شده از سوی باشگاه بود.

نظرات