سرخپوشان ایران با شکست کماندوهای عربستانی صدرنشین ماندند
پرسپولیس 1 – النصر صفر

سرخپوشان ایران با شکست کماندوهای عربستانی صدرنشین ماندند

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برگشت مقابل تیم النصر عربستان با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید و در صدر جدول گروه اول رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ماند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران که پیش از دیدار برابر النصر عربستان صدرنشین گروه اول این مسابقات بودند، پس از برتری مقابل نماینده عربستانی خود با 9 امتیاز در صدر جدول ماندند.

سرخپوشان در چهارمین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، امروز چهارشنبه نوزدهم فروردین 1394 از ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی و در حضور یکصد هزار تماشاگر به مصاف تیم النصر عربستان رفتند و با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند.

ترکیب تیم پرسپولیس:

سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، محمدرضا خانزاده، مایکل اومانا، حمیدرضا علی عسگری، مهرداد کفشگری، احمد نورالهی، هادی نوروزی (کاپیتان)، امید عالیشاه، فرناندو گابریل (95 بابک حاتمی) و مهدی طارمی (83 علی علیپور). مربی: حسین عبدی

تک گل این دیدار در دقیقه 62 و از روی نقطه پنالتی توسط مهدی طارمی به ثمر رسید.

اولین اتفاق مهم بازی در دقیقه 5 رخ داد و مهدی طارمی از مدافعان النصر عبور کرد و در پشت محوطه جریمه با خطا متوقف شد که ضربه کاشته را گابریل زد و توپ به دیوار دفاعی برخورد کرد.

اولین کرنر مسابقه را النصر در دقیقه 8 زد که حاصلی برای این تیم نداشت.

در دقیقه 9 ضربه سر مهاجم النصر با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه 12 النصر صاحب دومین کرنر شد که این کرنر را هم مدافعان پرسپولیس دفع کردند.

النصر در این دقایق بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده و در دقیقه 13 هم شوت شهیل بازیکن تیم النصر از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه 16 پرسپولیس اولین کرنرش را به دست آورد که این کرنر هم حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

در دقیقه 18 شوت احمد نورالهی از راه دور دروازه‌بان تیم النصر را به زحمت انداخت و او با دو ضرب توپ را دفع کرد.

در دقیقه 26 پرسپولیس صاحب یک کرنر دیگر شد که این ضربه هم حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

پرسپولیس در این دقایق صاحب توپ و میدان شد و چند حمله روی دروازه النصر انجام داد.

در دقیقه 30 شوت احمد نورالهی از راه دور را دروازه‌بان النصر مهار کرد.

در دقیقه 31 کرنر ارسالی گابریل روی سر عالیشاه فرود آمد که ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه النصر به بیرون رفت.

در دقیقه 32 گابریل کرنر دیگری را روی دروازه النصر ارسال کرد که ضربه سر رضا نورمحمدی را دروازه‌بان النصر مهار کرد.

در دقیقه 34 جدی‌ترین خطر پرسپولیس روی دروازه النصر خلق شد ضربه سر حمیدرضا علی‌عسگری را الانزی دروازه‌بان النصر به کرنر فرستاد و ضربه کرنر را هم دروازه‌بان النصر مهار کرد.

در دقیقه 38 بازیکنان النصر سانتری را روی دروازه پرسپولیس ارسال کردند که سوشا مکانی توپ را دفع کرد.

در دقیقه 42 ارسال بازیکنان النصر از جناح راست بازهم خطر ساز شد و سوشا مکانی این توپ را هم دفع کرد.

تیم پرسپولیس در نیمه اول بازی خوبی را به نمایش گذاشت و در حضور صد هزار تماشاگر ایرانی روزهای خوب گذشته فوتبال ایران برای اهالی فوتبال تداعی شد. تصویر امروز ورزشگاه آزادی برای سال‌ها در خاطره ها خواهد ماند روزی که یکصد هزار تماشاگر ایرانی ظرفیت  ورزشگاه آزادی را بعد از سال‌ها تکمیل کردند.

نیمه دوم:

اولین موقعیت گلزنی در نیمه دوم را هم پرسپولیس در دقیقه 47 خلق کرد و شوت احمد نورالهی با اختلاف کمی از کنار دروازه النصر به بیرون رفت.

در دقیقه 53 امید عالیشاه بهترین فرصت گلزنی را از دست داد او در درون محوطه جریمه النصر  صاحب توپ شد اما ضربه آخرش را بی‌دقت زد تا توپ از کنار دروازه به بیرون برود.

تا دقیقه 57 پرسپولیس 52 درصد مالک توپ و میدان بود و النصر فقط 48 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت.

پنالتی و گل پرسپولیس: در دقیقه 60 بازیکنان النصر روی مهدی طارمی مرتکب خطای پنالتی شد که خود او ضربه پنالتی را با ضربه‌ای چیپ به تک گل این دیدار تبدیل کرد.

در دقیقه 67 بازیکنان النصر شروع به جنجال کردند و باعث درگیری بین بازیکنان دو تیم شدند. این درگیری بازیکنان باعث وقفه‌ای چند دقیقه‌ای در مسابقه شد.

در دقیقه 70 مهاجم النصر به عمد روی سوشا مکانی خطا کرد که دوباره باعث درگیری بین بازیکنان شد و داور چینی در کمال تعجب به میرژوسکی بازیکن تیم عربستان حتی کارت زرد هم نشان نداد.

در دقیقه 75 ضربه مهاجم تیم النصر به تیرک دروازه پرسپولیس برخورد کرد و در یک رفت و برگشت توپ از محوطه جریمه سرخپوشان دور شد.

در دقیقه 90 شوت میرژوسکی را سوشا مکانی با یک واکنش خوب دفع کرد.

ما ننینگ داور چینی مسابقه به عمر هساوی و محمد حسین و الجبریل از النصر و محمد خانزاده سوشا مکانی و امید عالیشاه از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

پرسپولیس با این برد 9 امتیازی شد و همچنان در صدرنشین گروه است و تیم النصر عربستان هم 5 امتیازی باقی ماند.

نظرات