تقدیر باشگاه پرسپولیس بمناسبت فینال سرخ آسیا

تقدیر باشگاه پرسپولیس بمناسبت فینال سرخ آسیا

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس، به مناسبت برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در بیانیه‌ای از هواداران، عوامل تیم و تمام نهادها و ارگان‌ها و دست‌اندرکاران، تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است: روزهای سخت و پرکاری را پشت سر گذاشتیم و البته کار سختی که به خاطر وجود هواداران حلاوت خاصی می‌یابد، هیچگاه پایان ندارد.

زندگی، شور و اشتیاق برای این خانواده بزرگ جریان خواهد داشت . در ادامه روند رو به رشدی که پله به پله آن را طی کرده‌ایم، امیدواریم با ادامه این مسیر در فصل آینده لیگ قهرمانان، قهرمانی را نشانه بگیریم.

در چنین شرایطی باشگاه پرسپولیس وظیفه خود می‌داند؛ قدردانی و سپاس ویژه ای از تمام عوامل دخیل در این موفقیت بزرگ برای کشورمان و فوتبال ایران داشته باشد.

قبل از هر چیز باید سپاس و تشکر صمیمانه خود را بار دیگر نسبت به میلیون‌ها هوادار پرسپولیس اعلام کنیم. هر چند مایه افتخار و خوشحالی است که برای این مقطع خاص تقریبا تمام مردم ایران در حلقه حامیان و دوستداران نماینده کشورمان بودند. به طور قطع بسیاری از آنها، دیگر از دایره هواداران پرسپولیس خارج نخواهند شد و از همین جا ورود آنها به خانواده بزرگ پرسپولیس و پرطرفدارترین تیم قاره آسیا را تبریک می‌گوییم.

باشگاه و تیم فوتبال پرسپولیس در مواجهه با مشکلات گوناگون و گاه عظیم خود، پیروز و سربلند از میادین و مهلکه‌ها خارج نمی‌شد اگر حمایت سر سختانه و هوشمندانه هواداران نبود.
افتخار فوتبال ایران، مسیری سخت و دشوار را برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا طی کرد. انبوهی از بدهی‌ها که هر بار به شکلی مساله ساز شده و باید با تدابیر گوناگون از سر راه تیم و باشگاه برداشته می‌شدند. بارها با خطر تعلیق و کسر امتیاز روبرو بودیم. از همان فصل قبل که باید قهرمانی را تکرار می‌کردیم و بار دیگر به آسیا می‌رسیدیم.
برابر وقوع محرومیت‌های مضاعف ‌ایستادیم . باید برای اینکه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست ندهیم، با وجود تنگناهای مالی و انبوه بدهی‌ها در اخذ مجوز حرفه‌ای‌گری می ‌کوشیدیم و حتما پیروز می‌شدیم. از سوی دیگر با بسته بودن پنجره نقل و انتقالات در دو مرحله روبرو بوده‌ایم که مواجهه با آن برای هر باشگاه، تیم و مربی کابوسی بزرگ است. در همین شرایط 50 تا 60 درصد از بازیکنان ترکیب اصلی، از تیم جدا شدند. اینها همگی بخشی از مشکلاتی بودند که پرسپولیس از آنها گذر کرد تا به فینال آسیا برسد.

کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس در چنین شرایطی، بیش از یک حماسه را خلق کردند و نام خود را پر آوازه در تاریخ فوتبال ایران به ثبت رساندند.

این حضور با شکوه در آینده‌های دور نیز در میان تمام فینال‌ها و حتی قهرمانی‌ها خواهد درخشید . هرگز از ذهن ها پاک نخواهد شد و روایت آن، خون را در رگ‌های نسل‌های آینده، به جریان می اندازد.
هیچکس نمی‌تواند به این پرسپولیس و به این هواداران افتخار نکند. پرسپولیس و هواداری که بار دیگر افتخار و رکوردی را خلق نمود. پیش از این عنوان پرتماشاگرترین تیم آسیا را به عنوان یک رکورد ، ثبت کرد و اکنون نیز عنوان پرتماشاگرترین فینال لیگ قهرمانان آسیا را به خود اختصاص داده است. به راستی که نام پرسپولیس با ثبت و خلق رکوردها، حماسه‌ها و افتخارها عجین شده است.

همچنین به آن صحنه‌های شورانگیز و احساس برانگیز پس از سوت پایان بازی افتخار می‌کنیم. صحنه‌هایی که از شب گذشته تا اکنون با سیل پیام‌های تلفنی و مجازی اشک شوق را از این همه محبت و وفا و صفا، بر چشمان ما جاری کرده است. این احساس غرور و خرسندی هواداران و ملت شریف ایران بیش از هر پاداش و جایزه و جامی، دل‌های ما را آرامش می‌بخشد.
باشگاه پرسپولیس همچنین وظیفه خود می‌داند از تمام آنهایی که در این مدت با عرق ایرانی و مسوولیت شناسی خود، یار و یاور نماینده فوتبال ایران بوده‌اند و با برگزاری این فینال با شکوه، اعتبار تازه‌ای را برای فوتبال ایران به ارمغان آوردند و امنیت و توان تدارکاتی فوتبال این مرز و بوم را نیز به رخ کشیدند، قدردانی و تشکر نماید.

در این راستا از وزارت ورزش و جوانان به ویژه شخص آقای وزیر ، پیشکسوتان، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، شورای تأمین استان، نیروی انتظامی، مجموعه ورزشی آزادی ، اصحاب رسانه، حامیان مالی و طرف تجاری باشگاه و همه آنهایی که در این مسیر همراه شدند و بدون آنها رقم خوردن این حماسه و آن همایش بزرگ میسر نبود، تقدیر و تشکر ویژه‌ای داریم و مقابل همه این بزرگی ها سر تعظیم فرود می آوریم.

نظرات