عسگری: گل دوم کاشیما به نظر آفساید بود

عسگری: گل دوم کاشیما به نظر آفساید بود

رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: گل دوم تیم کاشیما به پرسپولیس به نظر آفساید می‌رسید.

حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت داور چینی در بازی پرسپولیس و کاشیما در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت:‌ داور دو نیمه کاملا متفاوت را پشت سر گذاشت. در نیمه اول او اشتباه قابل ملاحظه‌ای را انجام نداد، فقط در یکی دو مورد می‌توانست به سود پرسپولیس و حتی کاشیما اعلام خطا کند که این خطاها را اعلام نکرد، اما تشخیص او در پنالتی نبودن ضربه علیپور هم بسیار خوب بود، زیرا توپ به سر بازیکن ژاپنی خورده بود نه دستش.

وی افزود: در نیمه دوم داور متزلزل نشان داد و تصمیماتی که گرفت، اشتباهاتی در آن بود. گل دوم تیم کاشیما به نظر در موقعیت آفساید به ثمر رسید اگرچه زننده گل در موقعیت آفساید نبود اما یک مهاجم دیگر در آفساید قرار داشت که روی مدافع پرسپولیس اثر گذاشت. با این حال باید این صحنه دوباره بازبینی شود.

عسگری تصریح کرد: کارت زردی هم که به شجاع خلیل زاده نشان داد درست نبود، اما من متوجه نشدم که چرا نعمتی کارت زرد دوم را گرفت زیرا صحنه‌های تلویزیونی به درستی علت کارت زرد دوم را نشان ندادند.

رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با انتقاد از رفتار بازیکنان ایرانی گفت: متأسفانه بازیکنان ایرانی در لیگ برتر بد عادت شده‌اند، آنها مدام به داور اعتراض می‌کنند و به همین دلیل هم در مسابقه بین‌المللی مثل فینال لیگ قهرمانان مدام به داور معترض شدند. بازیکنان پرسپولیس نباید خیلی راحت از داور کارت بگیرند آن هم تیمی که محدودیت بازیکن دارد و حتی یک بازی برگشت هم باقی مانده است.

نظرات