پرونده سرخابی‌ها با ورود تاج و رئیس AFC برطرف شد
ورود شیخ‌سلمان به مشکلات استقلال و پرسپولیس در آسیا

پرونده سرخابی‌ها با ورود تاج و رئیس AFC برطرف شد

مشکلات بدهی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این بار با ورود شیخ‌سلمان به پرونده بدهی‌های آنها به طور کامل مرتغع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، 9 شهریور ماه آخرین فرصت تکمیل و ارسال مدارک باشگاه‌های بدهکار حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که مدیران دو باشگاه با تلاش سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و حتی وزارت ورزش به هر شکل ممکن مدارک تسویه حساب مالی با افرادی که شکایت خود را به ای اف سی ارائه کرده بودند را ارسال کردند.

در این بین مرحله راستی آزمایی مدارک و اینکه باشگاه‌ها تا چه اندازه در این بین موفق عمل کرده‌اند توسط AFC مورد بررسی قرار گرفت و گزارش آن به شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم رسید. رئیس کنونی کنفدراسیون فوتبال آسیا که طی چند ماه آینده یکی از نامزدهای انتخابات AFC خواهد بود مشکلات باشگاه‌های ایرانی را به اطلاع مدیران فدراسیون فوتبال ایران رساند و اعلام کرد نواقصی در مدارک وجود دارد ولی از آنجا که فوتبال در ایران طرفدار زیاد دارد و برای توسعه این رشته در آسیا باید روی هواداران ایرانی حساب کرد به همین منظور همه گونه همکاری با فدراسیون فوتبال ایران صورت می‌گیرد.

البته شیخ سلمان از این موضوع هدف دیگری هم دارد و او می‌خواهد به هر شکل ممکن رای فدراسیون‌های کشورهای مختلف در آینده را داشته باشد.

با این اتفاق مشکلات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به طور کامل برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی حل و این موضوع به اطلاع فدراسیون فوتبال ایران رسید تا آنها در جریان ورود شیخ سلمان به پرونده دو باشگاه مهم ایرانی قرار بگیرند.

پیش از این مهدی تاج در گفت‌و‌گویی تلویزیونی هم مدعی شد که استقلال مشکل پرداخت مطالبات پروپیچ را داشت که طبق رایزنی‌های صورت گرفته این مبلغ از حساب فدراسیون فوتبال در فیفا به حساب بازیکن صربستانی واریز شده است.

نظرات