پیام تسلیت باشگاه پرسپولیس بمناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان

پیام تسلیت باشگاه پرسپولیس بمناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان

شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور پیامی، فرا رسیدن ماه محرم، ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و اسوه آزادگی را گرامی داشت و آن را تسلیت گفت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این پیام آمده است؛

ماه حماسه، شجاعت، فداکاری، آزادگی، عزت و شرافت انسانی آغاز شد. ماهی که در آن خون و حق بر شمشیر و ناحق غلبه کرد و نسل‌ها با تبعیت از سرور و سالار شهیدان و یاران وفادارش راه پیروزی بر زورمداران را آموختند. ایامی که به انسان‌ها در تمام زمان‌ها و مکان‌ها آموخت راهی غیر از تمیز دادن حق و ناحق برای رسیدن به رستگاری وجود ندارد. محرم و کربلا، مکتبی است که در آن آزادمنشی را درس می‌دهند.

عشق به امام حسین (ع) عشق به آزادگی بشریت و مقاومت برابر ظلم و زور است و از این رو شیعه و مسلمان و غیر مسلمان نمی‌شناسد. عشقی است برای فرار از ذلت و بردگی. باید در آن غرق شد تا لایق نشستن بر کشتی نجات گردید و از دریاهای پرتلاطم و امواج سهمگین، تزویر و ریا و بدعت‌ها گذشت.

محرم و کربلا پناهگاه همه آنهایی است که از ظلم و جور به ستوه آمده‌اند و حکومت صالحان و اولیایی راستین را جستجو می‌کنند.

حسین (ع) تشنه آب نبود. تشنه وفاداری، آزادیخواهی و فهم و تمیز سره از ناسره جامعه‌ای بود که قدرش را نمی‌دانستند. تشنه آن بود که مردمان را در جستجوی انسانیت و کرامت انسانی خود ببیند.

او با عزیزترین کسانی که داشت بر شمشیرها تاخت تا در طول تاریخ نه زخمی که به تن داشت بلکه زخم دلش را ببینیم و افکار بلندش را دریابیم.

محرم، مجالی است برای اینکه درک کنیم، یاد بگیریم و با خود مرور کنیم که حسینی بودن تا چه میزان می‌تواند سخت و طاقت فرسا باشد.

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری را به حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، آزادیخواهان، مسلمان، شیعیان عالم، ملت شریف ایران و هواداران تسلیت می‌گوید.

نظرات