برانکو: باید ۳ امتیاز را کسب کنیم و از این مرحله صعود کنیم

برانکو: باید ۳ امتیاز را کسب کنیم و از این مرحله صعود کنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما باید ۳ امتیاز را کسب کنیم و قبلاً هم گفته‌ام که باید از این مرحله صعود کنیم، ما وقتی برای غصه خوردن نداریم و نباید به خاطر یک شکست خودمان را غرق شده فرض کنیم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در کنفرانس خبری پیش از دیدار پرسپولیس برابر الوصل در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: طبیعی است که شکست در دربی هیچوقت خوب نیست به هر حال باخت عوارض و تاثیرات خودش را دارد، این بازی برای ما و هوادارانمان همیشه مهم است البته بعد از یک باخت در دربی برای بازیکنان شرایط راحت نیست، ما انتظارش را نداشتیم اما این بازی فردا از دربی برای ما مهمتر است.

وی افزود: همینطور که دیدید ما مقابل بردهای متوالی هم مغرور نشدیم. به هر حال بازی در لیگ قهرمانان آسیا یک کلاس بالاست و ما راهی جز بردن نداریم. امیدوارم که با حضور هواداران بتوانیم ۳ امتیاز را بگیریم و همه با هم شادی کنیم. خوشبختانه همه بازیکنان آماده هستند و فقط مصلح به دلیل مصدومیت در اختیار ما نیست اما نیمکت قوی داریم. ما برای الوصل احترام زیادی قائل هستیم. در آسیا همه رقبا قوی هستند اما ما هم عالی هستیم و این فصل خوب کار کردیم به طوریکه زود هم قهرمان شدیم.

ایوانکوویچ تصریح کرد: من چند سال است که لیگ قهرمانان آسیا را دنبال می‌کنم و می‌دانم که با گرفتن ۹ امتیاز می‌توانیم صعود کنیم. همه تلاشمان این است که هرچه زودتر بتوانیم ۹ امتیاز را بگیریم اما اینکه مقابل چه تیمی امتیاز بگیریم مهم نیست مهم گرفتن امتیاز است.

سرمربی قرمزپوشان در خصوص تیم الوصل گفت: طبیعی است که حریف با انگیزه به ورزشگاه می‌آید، آنها برای خودشان، باشگاهشان و همچنین خانواده‌هایشان بازی می‌کنند و تلاش می‌کنند بهترین نتیجه را بگیرند.  آنها جزء گزینه‌های جدی برای قهرمانی در لیگ امارات هستند.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه آیا در ترکیبش تغییراتی انجام خواهد داد یا خیر، عنوان کرد: به هر حال بعد از باخت راحت می‌شود آنالیز کرد، به صورت کلی ترکیب را تغییر نمی‌دهم اما ربیع‌خواه بازی نمی‌کند. امیدوارم که راضی شوید! من می‌دانم که خط مشی ذهنی هواداران را رسانه‌ها تعیین می‌کنند البته ربیع‌خواه بازی را فیکس شروع نمی‌کند و شاید در ادامه بازی به زمین بیاید.

برانکو درباره اینکه آیا فردا مسلمان بازی می‌کند یا نه، گفت: این مسئله را فردا خواهید دید. برای شما مهم است که از مسلمان می‌پرسید؟ چرا از سیامک نعمتی چیزی نمی‌پرسید؟

سرمربی پرسپولیس درخصوص اینکه بازیکنان چرا کمتر شوت می‌زنند، اظهار داشت: شما فکر می‌کنید من شوت زدن را ممنوع کردم؟ من دوست دارم در هر بازی ۳۰ شوت بزنیم اما این راحت نیست چرا که حریف مقابل ۱۸ قدم خودشان تجمع می‌کنند. البته ما در دربی ۱۳ شوت زدیم و این در حالیست که استقلال ۸ شوت زد.

ایوانکوویچ در خصوص اینکه به دلیل شکست‌ها تغییر سیستم داده یا نه، گفت: قبلاً هم گفتم ما در ابتدای فصل روی ۲ سیستم ۲-۴-۴ به صورت لوزی و خطی کار کردیم اما وقتی فرشاد احمدزاده عمل جراحی کرد و همینطور کامیابی‌نیا هم جراحی داشت مجبور شدیم سیستم خود را تغییر دهیم اما به هر حال برخی رخدادها باعث می‌شود در سیستم تغییر ایجاد کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه به نظر می‌رسد این تیم شادابی گذشته را ندارد، افزود: درباره همه چیز می‌شود راحت حرف زد من هر روز با بازیکنان هستم و واکنش آنها را می‌بینم که به چه سطح از آمادگی رسیدند. ما هر روز سطح بازیکنانمان را در نظر می‌گیریم به هر حال فوتبال ورزش قشنگی است چرا که در آن می‌توان راحت انتقاد کرد یا تعریف انجام داد اما واقعیتی که هست این است که ما تا حالا توانسته‌ایم اختلاف امتیاز خوبی داشته باشیم و ۵ هفته قبل از پایان لیگ قهرمانی‌مان را مسجل کنیم. هیچ تیمی به اندازه ما کم گل نخورده و هیچ تیمی به اندازه ما اینقدر گل نزده است. ما در حد فاصل سال ۹۶ دو قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در سوپرکاپ به دست آوردیم. خلاقیت در بازی کردن یک مسئله نسبی است و همیشه می‌توان درباره آن نظر داد اما طبعاً نظر من با شما مخالف است و من نظری دارم و نظر شما با نظر من فرق خواهد کرد. میل من این است که زیبا بازی کنیم و انتظار آن هم می‌رود. ما انتظارات زیادی را ایجاد کردیم اما می‌خواهم به آمار برگردم. ما نشان دادیم که موثرترین تیم بودیم که کمترین گل را خوردیم و در یک سال، دو قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی در سوپرجام به دست آوردیم البته به استقلال باختیم و درحالیکه نباید به آنها می‌باختیم، باید بازی مساوی می‌شد چون نه ما خوب بازی کردیم و نه استقلال اما اگر آمار را ببینید متوجه می‌شوید که ما بهتر از استقلال بودیم. ۵۸ درصد مالکیت بازی در اختیار ما بود، ۴۲۴ پاس دادیم و ۱۳ شوت به سمت دروازه استقلال زدیم. این در حالیست که ۸۲ درصد پاس‌های ما درست بود اما با این حال ناراضی هستیم چون می‌توانیم و باید بهتر شویم.

نظرات