برانکو: باید به خاطر هواداران همیشه برنده باشیم

برانکو: باید به خاطر هواداران همیشه برنده باشیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به تیم السد احترام می‌گذاریم. این تیم از تیم‌های خوب در لیگ قهرمانان آسیاست و قطعا یک بازی جذاب را در پیش خواهیم داشت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر السد، در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: ما خاطرات خوبی از کشور قطر داریم و اینجا بازی‌های خوبی انجام دادیم. فکر می‌کنم فردا هواداران بازی خوبی را شاهد خواهند بود. همچنین هوادارانی که از ایران به قطر آمدند قطعا بازی خوبی را مشاهده خواهند کرد.

وی افزود: ما می‌توانیم یک بازی خوب را ارائه دهیم. تیم السد قطر تیم بسیار خوبی است و ما در حقیقت سعی خواهیم کرد با همه پتانسیل مقابل این تیم حاضر شویم. می‌دانیم بازی سختی در پیش داریم. هم ما و هم السد تا اینجا بازی‌های خوبی از خود ارائه داده‌ایم. فکر می‌کنم تیم ما آماده است تا فردا به میدان برویم و مشکلی از این بابت نداریم.

برانکو در مورد شرایط این تیم در قطر افزود: امکانات اینجا بسیار عالی بود. من بازدیدی داشتم و باید بگویم اینجا هیچ حرف و حدیثی وجود ندارد. اینجا همه چیز عالی و خوب است و فکر می‌کنم چنین امکاناتی را در کمتر کشوری دیده‌ام.

ایوانکوویچ درباره اینکه پرسپولیس یک تیم تاکتیکی و السد یک تیم تکنیکی است، تصریح کرد: السد یک تیم خوب است که هم تکنیک دارد و هم اینکه در کارهای تیمی خوب عمل می‌کند اما ما سعی خواهیم کرد که از عملکرد بازیکنان‌مان به خوبی استفاده کنیم تا تاکتیک و تکنیک آنها را با هم ترکیب کنیم. باید به گونه‌ای عمل کنیم که تماشاگران‌مان راضی باشند و با تاکتیکی که اتخاذ می‌کنیم بتوانیم نتیجه بگیریم.

سرمربی قرمزپوشان ایران در ادامه گفت: سال گذشته هم در بازی با الریان و لخویا این شرایط را تجربه کردیم اما به هر حال هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. السد بازیکنان بزرگی جذب کرده که می‌تواند به پورعلی‌گنجی، ژاوی و مهاجمی که به تازگی جذب شده است، اشاره کنم. در حقیقت عملکرد آنها بسیار خوب بوده است و باید بگویم السد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و این تیم می‌تواند در قطر قهرمان بشود.

ایوانکوویچ درباره اینکه سال گذشته السد از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت و پرسپولیس تا نیمه نهایی این رقابت‌ها بالا رفت و آیا این دو تیم می‌توانند امسال از گروه‌شان صعود کنند، افزود: من السد را تیم خوبی می‌بینم البته این فوتبال است و چیزی در آن قابل پیش‌بینی نیست اما فکر می‌کنم السد می‌تواند از کاندیداهای صعود باشد.

برانکو درباره اینکه چرا تیم‌های ایرانی در دوره جدید لیگ قهرمانان ناموفق بوده‌اند، گفت: در آسیا همه تیم‌ها قوی شده‌اند. در دوره گذشته ما به نیمه نهایی رسیده‌ایم و اگر چند مصدوم و محروم نداشتیم  می‌توانستیم حتی به فینال هم برویم اما الان چهار تیم ایرانی که در این رقابت‌ها هستند شانس خوبی برای موفقیت دارند. ما در لیگ ایران بازی‌ها را خوب آغاز کردیم و این تجربه می‌تواند در لیگ قهرمانان به ما کمک کند. ما 40 میلیون هوادار داریم و باید به خاطر آنها همیشه برنده باشیم. مسابقات آسان نیست اما ما به دنبال موفقیت هستیم. هر چند که همه حریفان ما قوی و خوب هستند.

برانکو ادامه داد:‌ ما در دوره قبلی با بازیکنان ایرانی بهترین نتایج را گرفتیم و در ادامه مسابقات منشا و رسن به ما اضافه شدند.  امسال هم شروع خوبی داشتیم و در اولین بازی سه گل به نسف‌قارشی زدیم.

ایوانکوویچ در مورد اختلاف امتیاز پرسپولیس با تیم‌های ایرانی در لیگ ایران گفت: ما 16 امتیاز با تیم دوم فاصله داریم اما باید بگویم که رکوردهای زیادی را هم در اختیار داریم. بهترین گلزن و بهترین خط دفاعی برای پرسپولیس است.

نظرات