نفت مسجد سلیمان 2 - پرسپولیس 2
هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال

نفت مسجد سلیمان 2 - پرسپولیس 2

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان از هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) با تساوی دو بر دو به پایان رسید. گل‍های پرسپولیس در این دیدار توسط امید عالیشاه و علی علیپور به ثمر رسید و گلهای میزبان نیز توسط کیوان امرایی و رضا کرم لاچعب به ثمر رسید.

سرخپوشان در این دیدار با ترکیب؛ سوشا مکانی، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، بابک حاتمی، محمدرضا خانزاده، هادی نوروزی (کاپیتان)، فرناندو گابریل، رضا خالقی‌فر، مهرداد کفشگری، پیام صادقیان و علی علیپور به میدان رفتند.

پرسپولیس در این مسابقه با لباس‌های قرمز و تیم نفت مسجد سلیمان با لباس‌های زرد به میدان رفتند. تیم داوری نیز با لباس‌های مشکی وارد زمین شدند.

تیم فوتبال پرسپولیس از آغاز بازی، هجومی و سراپا حمله ظاهر شد و توپ و میدان را در اختیار گرفت اما با خطاهای پیاپی زردپوشان مواجه شد.

در دقیقه 8، گابریل بازیکن برزیلی پرسپولیس در یک صحنه و روی ضربه سر با بازیکن زردپوش نفت، دچار مصدومیت شد و زمین بازی را ترک کرد. حمید درخشان که با یک تعویض اجباری روبرو شده بود، امید عالیشاه را به جای وی وارد زمین کرد.

در دقیقه 12 در یک همکاری خوب و دیدنی علیپور با رضا خالقی‌فر، مهاجم شماره 77 پرسپولیس موقعیت مناسبی را برای گلزنی به دست آورد اما توپ زمینی او از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.

در دقیقه 15 ضربه زیبا و فنی رضا خالقی‌فر با نوک انگشت دروازه‌بان نفت از کنج دروازه میزبان به کرنر تبدیل شد.

زردپوشان میزبان دقایقی از بازی را در دست گرفتند و روی دروازه سرخپوشان حملاتی را تدارک دیدند اما راهی به جایی نبردند.

در دقیقه 23 ضربه پای چپ و دیدنی امید عالیشاه تور دروازه نفت را به لرزه در آورد و اولین گل این دیدار وارد دروازه میزبان شد.

در پی حملات پرسپولیس روی دروازه نفت، در دقیقه 36 علی علیپور مهاجم شماره 77 پرسپولیس دومین گل سرخپوشان را وارد دروازه نفت مسجد سلیمان کرد.

سوشا مکانی در آخرین دقایق نیمه اول، دچار مصدومیت شد که در چند مرحله با ابراز درد مواجه بود اما تا پایان نیمه اول بازی کرد.

در دقیقه 43 روی اشتباه مدافع پرسپولیس، کیوان امرایی در یک رفت و برگشت، بین سوشا و خانزاده،  توپ را با نوک پا وارد دروازه سرخپوشان کرد و نتیجه را به حداقل رساند.

علیرضا فغانی برای نیمه اول سه دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت و این دیدار در پایان نیمه نخست با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه دوم، آغازگر بازی بود و دو تیم سعی در حفظ توپ و میدان داشتند.

در دقیقه 57 روسلان ملزدینوف بازیکن تیم نفت با کارت قرمز از بازی اخراج شد. سرخپوشان برای افزایش فاصله گل‌های خود با میزبان سعی در باز کردن دروازه حریف داشتند و بازیکنان تیم زرد پوش نفت هم با حمایت هواداران خود و افزایش روحیه مضاعف، تلاش می‌کردند به گل تساوی دست یابند.

این دیدار در پایان 90 دقیقه وقت قانونی با نتیجه دو بر یک به سود سرخپوشان پیش رفت و داور برای وقت‌های تلف شده 4 دقیقه زمان در نظر گرفت. تیم فوتبال پرسپولیس برای حفظ نتیجه برتری خود در دقایق پایانی به حفظ نتیجه پرداخت و در دقیقه 90 ژوزه تادئو به جای علی علیپور وارد زمین شد اما در عین ناباوری در سومین دقیقه از وقت اضافه و روی یک رفت و برگشت و اشتباه مدافعان قرمزپوش، دروازه پرسپولیس باز شد و این دیدار در پایان وقت قانونی و وقت‌های اضافه با نتیجه دو بر دو به پایان رسید.

نظرات