بیانیه سازمان لیگ در موردمسائل سقف بودجه باشگاه ها

بیانیه سازمان لیگ در موردمسائل سقف بودجه باشگاه ها

سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد مسائل سقف بودجه باشگاه ها بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران متن کامل این بیانیه بشرح ذیل است:

1-     باتوجه به حساسیت جامعه و نهادهای ذیربط از جمله وزارت محترم ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، سازمان محترم بازرسی و مجلس محترم شورای اسلامی مبنی بر ایجاد ساز و کار لازم جهت جلوگیری از روند افزایش بی رویه دستمزدهای ورزشکاران و مربیان و کادر باشگاههای فوتبال، آئین نامه تعیین سقف بودجه برای باشگاهها تنظیم، تصویب و ابلاغ گردیده و همه دست اندرکاران و مسئولان مربوطه موظف به اجرای آن شدند.

2-     کنفدراسیون فوتبال آسیاAFC و فیفا نیز برای جلوگیری از افزایش هزینه های بی رویه و انفجار دستمزدها و نیز به دلیل بروز مشکلات اقتصادی عدیده و بدهیهای انباشته شده برای باشگاهها، طی مقررات ابلاغی بر تعیین سقف بودجه تاکید و مصرانه پیگیری مینماید.

3-     در روزهای اخیر جریانی به منظور تخطئه این اقدام قانونی و فنی با ایجاد شک و تردید مکرر و اشکالات احتمالی موضوع را به چالش کشانده و اصل اقدامات صورت گرفته در راستای سازماندهی دستمزدها و بودجه باشگاهها را مورد هدف قرار داد که هیئت رئیسه سازمان لیگ مجددا ًضمن تاکید بر مصوبه قبلی که به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون و به تائید وزارت محترم ورزش و جوانان نیز رسیده طی مصوبه ای ضمن تاکید بر راستی آزمایی قراردادها و بودجه اعلام شده باشگاهها فهرستی از اقدامات و جرایم بازدارنده را جهت افراد مسئول و باشگاههایی که احتمالاً مرتکب تخلف شده اند. به شرح ذیل مصوب و قاطعانه در اجرای آن اهتمام دارد.

4-     راستی آزمایی قراردادها و بودجه باشگاهها توسط کمیته نقل  و انتقالات، کمیته نظارت و بازرسی-صیانت از سلامت لیگ و نهادهای نظارتی مرتبط

5-     تعیین میزان و نحوه تخلف

6-     اخطار کتبی برای اصلاح قراردادها و بودجه ظرف مدت یک هفته 

7-     درصورت هرگونه تخلف معرفی به نهادهای نظارتی جهت برخورد با هیئت مدیره و مدیرعامل

8-     جلوگیری از هرگونه نقل و انتقال باشگاه در طول فصل (بازیکن داخلی و خارجی)

9-     اعمال مقررات و جریمه مالی از طریق مبادی ذیصلاح

10-رد صلاحیت جهت ادامه فعالیت مدیرعامل و رئیس و اعضاء هیئت مدیره 

11-تجدید نظر در صدور مجوز فعالیت باشگاه در لیگ حرفه ای

بدینوسیله از همه دلسوزان فوتبال کشور که مشتاق فوتبالی کیفی و باشگاههای توانان و به دور از بدهکاریهای انباشته و مشکلات اجرایی هستند به ویژه جامعه دلسوز مطبوعات و رسانه ها استدعا دارد در راستای مساعدت به موفقیت این اقدام همراهی لازم را معمول نمایند و هرگونه اطلاعات مربوط به تخلفات احتمالی را از طریقEmail:  Email_nezarat و یا ارسال نامه به آدرس: خیابان ملاصدرا-خیابان شیخ بهایی-ضلع غربی میدان شیخ بهایی-پلاک26. کدپستی: 1993-864713 سازمان لیگ فوتبال ایران با شماره تلفن 88055632 اطلاع رسانی نمایند.

نظرات