انگیزه مضاعف سرخپوشان از خوشحالی عربستانی‌ها

انگیزه مضاعف سرخپوشان از خوشحالی عربستانی‌ها

پرسپولیس برای حضور در فینال آسیا به پیروزی برابر الهلال در مجموع دو دیدار فکر می‌کند . در شرایطی که در روزهای اخیر مشکلات و شوک‌هایی به تیم وارد شد اما به طور قطع جدای از تمام انگیزه‌ها، خوشحالی عربستانی‌ها از شرایط پیش آمده برای پرسپولیس و ابراز آن به ویژه در شبکه‌های اجتماعی و حتی صفحه باشگاه ترکیه‌ای از مهمترین عوامل انگیزشی برای سرخپوشان است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران روز سه‌شنبه از ساعت 19:30 دقیقه به وقت تهران از سری بازی‌های رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 در شهر ابوظبی امارات و در ورزشگاه محمد بن زاید میهمان تیم الهلال عربستان سعودی خواهند بود.

دو تیم در مرحله مقدماتی در گروه مرگ این رقابت‌ها، دو بار به مصاف یکدیگر رفتند و به دو تساوی بدون گل و یک بر یک در مسقط عمان دست پیدا کردند.

الهلال به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد و البته دو تیم در هر دو بازی رفت و برگشت به کسب تساوی راضی بودند و از این رو حال و هوا، جنس انرژی و انگیزه‌های دو تیم در دو بازی پیش رو کاملا متفاوت با دو بازی مرحله گروهی خواهد بود و از این رو کیفیت متفاوتی از فوتبال را ارائه خواهند کرد.

بنابر تحلیل برانکو ایوانکوویچ و آنالیزهای انجام شده، الهلال در شرایط بهبود یافته‌تر و قوی‌تری نسبت به دو بازی قبلی برای این بازی می‌آید. صد البته پرسپولیس هم خود را به خوبی تقویت کرد ولی برای این بازی شرایط خاصی پیش آمد که طبعا حریف از آن خرسند است.

غیبت کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری دو مهره کلیدی تیم به خاطر کارت‌های زرد و قرمز در دیدارهای قبلی، پیش از این مسجل شده بود و حالا مهدی طارمی هم به جمع محرومان پیوسته است.

پرسپولیس علاوه بر این نفرات، سید جلال حسینی را هم بنابر اعلام برانکو ایوانکوویچ و با توجه به اینکه به تازگی به تمرینات گروهی ملحق شده است و در شرایط آمادگی ایده‌آل نمی‌بیند. درباره بهره‌گیری از وی هنوز نظر قطعی اعلام نشده است ولی به نظر می‌رسد تلاش کاپیتان برای بازی را باید متعصبانه و به خاطر شرایط خاص تیم ارزیابی کرد.

اگر از میان کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری یکی محروم نبود، وضعیت کمتر سخت می‌شد. در این شرایط البته اقدام ستاد کل نیروهای مسلح و نظام وظیفه برای اینکه احمد نورالهی بتواند راهی امارات شود، امیدواری ایجاد کرد و برای تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها روحیه بخش بود. برانکو با توجه به وضعیت سید جلال حسینی، محسن ربیع خواه، و احمد نورالهی باید برای بازی کردن آنها در پست‌های کلیدی و حیاتی قلب دفاع و قلب خط میانی تصمیم‌گیری کند.

در این شرایط پرسپولیس بهترین گلزن فوتبال ایران در سه سال گذشته و یکی از برترین‌های آسیا یعنی مهدی طارمی را در اختیار ندارد که قابل چشم پوشی نیست اما انگیزه‌ها و آمادگی بالای علی علیپور و گادوین منشا را هم نمی‌توان نادیده گرفت. هر دو بازیکن هم در بهترین شرایط خود قرار دارند.

در نقطه مقابل، الهلال فقط یکی از غایبانش را از سر اجبار و به دلیل آسیب‌دیدگی در اختیار ندارد که نواف العابد است. آنها در خط حمله کارلوس ادواردو برزیلی را دارند که حالا با غیبت مهدی طارمی برای کسب آقای گلی بازی‌ها نفس راحت‌تری می‌کشد. البته اگر پرسپولیسی‌ها به او اجازه بدهند. ادواردو 7 گله، در بازی با العین هت تریک کرده است. الهلال همچنین روی عمر الخریبین سوری 4 گله هم حساب کرده است. دو تیم تا اینجا هر یک نماینده‌ای از کشور مقابل را از دور رقابت‌ها حذف کرده‌اند.

الهلال توانست استقلال خوزستان را در مجموع دو بازی، 4 بر 2 پشت سر بگذارد و پرسپولیس هم الهلال را به خانه‌اش فرستاد در حالی که جدا از نتیجه، حریف در اعتراف به برتری پرسپولیس به زبان آمده بود.

نظرات